Adnan Oktar’ın FETÖ lehine çalıştığı öne sürüldü

adnan-oktar

Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturmada müştekilerin verdiği ifadelerde, Oktar’ın FETÖ lehine çalıştığı ifade edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Adnan Oktar ve grubuna yönelik “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” dahil 31 suçtan başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınması işlemi devam ediyor.

Müşteki ve ihbarlarda yer alan beyanlarda dikkat çekici iddialar yer alıyor.

“FETÖ’nün güdümüne girdi”

Müşteki Ö.M, Adnan Oktar’ı 2010 yılından önce FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında olumsuz konuşmalarının olduğu, akabinde adını daha sonra açıklayacağı bir savcının Oktar hakkında tarihi eser kaçakçılığı soruşturması başlattığını belirterek Oktar’ı bu soruşturma üzerinden tehdit ettiğini, üç gün boyunca Gülen’i öven yayınlar yapmasını emredip bunu Gülen’e izleteceğini söyleyerek istediğini yaptırdığını, buna ilişkin görüntüleri de dosyaya sunacağını öne sürdü.

Bu olayın ardından Adnan Oktar’ın FETÖ güdümüne girdiğini ileri süren müşteki M.Ö, ”Bu olaydan sonra başta başkanlık sistemine karşıt olmak üzere birçok bakan, diyanet işleri başkanı ve örgütün istemediği önemli şahsiyetler hakkında olumsuz propaganda ve karalama kampanyası başlattık.” iddiasında bulundu.

FETÖ tetikçileriyle görüşme Öte yandan Oktar’ın, 17-25 Aralık kumpası sonrasında FETÖ’nün önde gelen isimlerinden firari Tuncay Opçin ve tutuklu Mehmet Baransu ile defalarca yüz yüze görüştüğü ileri sürüldü.

Benzer gönderiler