Scroll Top

Arkasına FBI’ı alan Elvan Aktaş, terör örgütünün yönetimine savaş açtı

elvan-aktaş-890x395

Firari FETÖ’cü Elvan Aktaş sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla örgüt üyelerine meydan okumuştu. FBI ile görüştüğü iddia edilen Aktaş, örgüt yöneticilerinin tüm pisliklerini açıklayacağını iddia etmişti. Aktaş bu kez terör örgütündeki yönetim kadrosunun değişmesini istedi.

1980’lerden bu yana örgüt içinde mahrem imam olduğunu “gururla” anlatan firari FETÖ’cü Aktaş, terör örgütünün yönetim kadrosunun tamamen değişmesini “yaş ortalaması 50 olan yeni isimlerin gelmesini” istedi.

50 yaş altında yönetici yok

Fetullahçı Terör Örgütü’nün yönetim kadrosunda 50 yaş altında kimse bulunmuyor. Örgütün en genç yöneticilerinden sözde molla kadrosundan eski TSK imamı Hamdullah Bayram Öztürk bile 53 yaşında.

Aktaş’ın bu çağrısına FETÖ’nün kuruluşundan bu yana yönetici olan 65 yaşındaki Halit Esendir de destek verdi.

Esendir bir süredir örgüt içindeki muhalif kadronun lider adayı olarak ön plana çıkıyordu. Örgüt içindeki diğer yöneticilere ağır eleştiriler getiren Esendir, Elvan Aktaş’tan daha önce örgütü tehdit etmişti. Hatırlarını yayınlamayı planladığını söyleyen Esendir, FETÖ elebaşının buna müsaade etmediğini açıklamıştı.

Aktaş’a örgüt içinden büyük tepki var

Terör örgütünün diğer yönetici kadrosu ise sosyal medya üzerinden isim vermeden Aktaş’ı fitne çıkarmakla suçluyor.

Atlanta dolandırıcılığı FETÖ’de isyanı arttırdı

ABD’nin Atlanta eyaletinde terör örgütü üyelerinin birbirlerini dolandırması ve örgüt yöneticilerinin bunu bilmelerine rağmen sessiz kalması örgüt içindeki tartışmaları arttırmıştı.

 

Benzer gönderiler