Scroll Top

Askeri kadrolara sızmak için her yol mübah

752x395-feto-askeri-okullara-estetikle-ogrenci-soktu-1494800163990

FETÖ itirafçısı olan 9 asker abisi, örgütün askeri kadrolara sızarken kullandığı yöntemlerle ilgili çok önemli bilgiler verdi. İtirafçıların anlattıklarına göre örgüt, kendisine bağlı öğretmenler ve imamlar aracılığıyla kırsal kesimde oturan ve maddi imkânları kısıtlı ailelerin çocuklarını belirleyerek “Gelecekte iş kaygısı olmayacak.” vaadiyle ikna ediyordu.

Ortaöğretim çağındaki çocuklar, Ferdi, Mahir, Salih, Zübeyir, ve Sait gibi kod adı verilerek başta İstanbul, Bursa ve Balıkesir olmak üzere 20 ayrı ildeki hücre evlerine yerleştiriliyordu.

Her çocuk için de “doktor” kod adı verilen bir mahrem imam görevlendiriliyordu. Bu öğrencilerden bazıları, örgütle bir bağının bulunmadığı görünümü vermek için örgütle ilişkili olmayan dershane ve okullara yerleştiriliyordu. Askeri okula gidecek öğrencilerin gece gördüğü rüyaları bile arşivleyen örgüt, bu bilgileri şifreli olarak “askeri abiler merkezi”ne gönderiyordu. Burada detaylı inceleme yapıldıktan sonra hangi öğrencinin hangi askeri okula gireceği belirleniyordu.

Bu öğrencilerin, askeri okullara girişleri sırasında sağlık kriterlerine takılmasını istemeyen örgüt, doğumsal lekeler ve küçük çaplı kazalar sonucu oluşan izler için kendi sağlık kuruluşlarında estetik ameliyat yaptırıyordu.

Zina yapmaları serbest

Askeri okul soruları, sınavdan bir gün önce “askeri abiler merkezi”nden e-posta yoluyla gönderiliyor ve öğrencilere ezberletiliyordu. Mahrem abiler, “Askeri okula girdikten sonra öğrencilere deşifre olmamaları için “Namaz kılmayın, oruç tutmayın. İlla kılmak isterseniz abdest almadan teyemmüm yaparak ve gözlerinizle namaz kılın. Yapmak zorunda kalırsanız, zinadan kaçınmayın.” diyen örgüt, bu öğrencilerin ailelerine de “Zaman gazetesi almayın. Vakit namazlarınızı evinizde kılarak kimseye görünmeyin. Kurban derilerinizi bize değil, zıt görüştekilere verin. Evinize Atatürk portresi ve İstiklal marşı tablosu asın. Askeriyenin yasakladığı başörtü, türban, sakal ve sarıktan uzak durun.” önerisinde bulunuyordu. Askeri okullara kod isim vermişler FETÖ, Hava Kuvvetleri Komutanlığı sınavı için “Su”, Jandarma Genel Komutanlığı sınavı için “Hollanda”, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sınavı için “Japonya”, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sınavı için ise “Danimarka” kodunu kullanıyordu.

Benzer gönderiler