Scroll Top

Enver Altaylı’nın FETÖ’cü damadı da tutuklandı

-bariner-i-sohbet-evlerinden-tanirim--10079585

FETÖ’nün CIA ile bağlantı kurmasında kilit rol oynayan eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın FETÖ’cü damadı tutuklandı.

Eski MİT mensupları Mehmet Barıner ile Enver Altaylı’nın tutuklanmasının ardından Ankara Emniyeti’ne gelen Altaylı’nın damadı Metin Can Yılmaz teslim oldu.

Eski MİT mensubu Mehmet Barıner’in yurt dışına kaçırılma girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan Yılmaz, tutuklanarak Sincan Kapalı cezaevi’ne gönderildi.

Metin Can Yılmaz’ın ifadesi şu şekilde:

FETÖ’cü olduğunu kabul etti

Örgütün önde gelen isimlerinden Mustafa Özcan’ı tanırım. Ben D.A. ile evlenmeye karar verdiğimde kendimle ilgili her şeyi D.A’ya anlattım. Örgüt sohbetlerine gidip geldiğimi ve bu yapı içinde olduğumu açık ve samimi olarak söyledim. D. hanım da benim anlattıklarımı babası Enver Bey’le paylaşmış. Enver Bey, “Ben onların büyük abilerinden Mustafa Özcan’ı tanırım.” demiş. Ben de durumu Ali Can adlı örgüt abisi ile paylaştım. O da bana, “Mustafa abi çok iyi bir insandır. Ayrıca Gülen’in öğrencilerindendir. Seni tanıştırayım.” dedi. Ali Can abi, beni tanıştırmak için Özcan’ın evine götürdü. Evine gittiğimde Özcan benimle sohbet etti.

Eşini FETÖ yöneticisi istedi

Ben kız isteme olayını Ali Can’a söylemiştim. O da ‘Kız istemeye giderken Mustafa abiyi de götürsek nasıl olur?’ dedi. Ben bir sakıncası olmadığını söyledim. Bunun üzerine ben ve ailem kız istemek için Manavgat’a gittik. İstemenin yapılacağı gün Ali Can ile Mustafa Özcan geldi. Özcan kız istemeyi yaptı. Enver Bey, Özcan’ın kız isteme merasimine katılacağını biliyordu. Aileye bilgi vermiştim.

FETÖ yöneticisi ile teması sürdürdü Özcan ile evlenene kadar hiç görüşmedim. Evlendikten kısa bir süre sonra yurt dışına çıktım. Ancak ziyaret amaçlı geldiğimde Ali Can abi ile görüşüyordum. Bu ziyaretlerden birkaçında Mustafa Özcan’ı ziyaret ettim. Özcan’la Sema Hastanesi’nde görüştüm. Havadan sudan sohbetler yapıldı.

Örgüt evinde tanıştı

Mehmet Barıner’i gittiğim sohbet evlerinden tanırım. Bunu dışında bir irtibatım olmamıştır. Ben yurt dışından döndükten sonra Recep Seyhan’ın avukatlık bürosuna uğradığım bir zaman aralığında büroda avukatlık yapan eşini almaya geldiğinde kendisini gördüm. Yanıma gelerek “Abi ben seni tanıyorum.” deyince oturup sohbet ettik. Kendisini tanımam bu şekilde oldu.

Altaylı ile görüşmek istedi

Barıner ile görüşmemde bana “MİT’te görev yaptığını ancak cemaat kolejlerinde eğitim gördüğü için ihraç edildiğini, avukatlık bürosu açtığını buradan da fazla para kazanamadığını” söyledi. Sonrasında yaptığımız başka görüşmede ise korktuğunu, kendisinin mutlaka gözaltına alınacağını söyledi. Daha sonra yurt dışına çıkmak istediğinden bahsederek kayınpederim Enver Altaylı ile görüşmek istediğini anlattı. Böyle bir talebin olduğunu kayınpederime söyledim.

Enver Altaylı ile irtibat kurdu

2017 Mayıs’ta kendisiyle Üsküdar sahilinde buluştuk. Burada yurt dışına çıkmanın mantıklı olmadığını ve kayınpederimin bu konuda yardımcı olamayacağını belirttim. Çok ısrarcı olunca Enver Bey’in telefonunu verdim. Enver Bey’e de Mehmet’in telefonunu verdim, irtibata geçtiler.

Benzer gönderiler