Scroll Top

FETÖ darbesinin beyin takımındaki Kemal Batmaz’ın Fetullah ile ilişkisi belgelendi

kemal-batmaz

15 Temmuz darbesinin en önemli isimlerinden Kemal Batmaz’ın FETÖ’yle bağı ABD’den gelen bir belge ile kesinleşti.

Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu bugünkü yazısında Akıncı Üssü’nden darbeyi yöneten sivil imam Kemal Batmaz’ın ABD seyahatinde FETÖ’nün Pensilvanya’daki üssünü adres olarak bildirdiğini ortaya koydu.

Müderrisoğlu’nun yazısından ilgili bölüm:

Darbe girişimi ile darbenin bir numaralı sanığı teröristbaşı Fetullah Gülen arasındaki bağlantıyı ortaya koyan belge, bu kez ABD’den geldi. ABD İç Güvenlik Bakanlığı, darbenin kilit ismi tutuklu FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın, Pensilvanya ve Gülen’le ilişkisini ortaya koyan resmi yazıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına ulaştırdı.

Belgeye göre Ocak 2016’da ABD’ye girerken şüphe üzerine sorguya alınan Batmaz, “Pensilvanya’da Fetullah Gülen’in yanında kalacağını” söyledi.

7 bin dolarla girdi

Batmaz, 1 Ocak 2016’da ABD’ye girerken gümrüklü alandaki resmi görevli kendisinden şüphelendi. Batmaz’ı pasaport kontrolünde mülakata alan Amerikalı görevliler, bugün için çok önemli hale gelen bir beyanı da kayda geçirdi.

7 bin dolarla ABD’ye giriş yapan Kemal Batmaz, ilk olarak “169 Clinton Ave Newark, NJ” adresindeki Riviera Oteli’nde kalacağı beyanında bulundu. Ardından kendisini karşılayan ve ilgilenen 2 arkadaşının da ismini verdi.

Pensilvanya’ya gideceğini beyan etti

Kemal Batmaz, arkadaşı Yavuz U.’nun kendisini Pensilvanya’ya Fetullah Gülen’in evine götüreceğini itiraf etti. Bu kayıtların kısa süre önce Ankara’ya ulaşması sonrası 15 Temmuz ile FETÖ arasındaki bağ bir kez daha deşifre edilirken FETÖ’cü kimliğini örtmeye çalışan Batmaz’ın gerçek yüzü de deşifre oldu.

Darbe ile FETÖ ilişkisine dair ip uçlarının darbe girişiminden 7 ay önce ABD kayıtlarına girmesi de dikkat çekici bir diğer detay.

Benzer gönderiler