Scroll Top

FETÖ elebaşının köyünde İnce ve İyi Parti birinci çıktı

Gülenin-evi-Erzurum-Korucuk-

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in doğduğu köyde kullanılan oylara göre Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce, milletvekili seçiminde ise İyi Parti birinci çıktı.

Örgüt elebaşının doğduğu Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Şehit Burak Karakoç Mahallesi’nde 192 seçmenden 176’sı oy kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce çıktı

1072 numaralı sandıktan Cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce’ye 66, Recep Tayyip Erdoğan’a 60, Meral Akşener’e 35, Temel Karamollaoğlu’na 6 oy çıktı. 8 kişi, Cumhurbaşkanı için oy kullanmazken 1 kişinin oyu ise geçersiz sayıldı.

Milletvekili seçiminde İyi Parti çıktı

Şehit Burak Karakoç Mahallesi’ndeki seçmenler, milletvekili genel seçiminde ise en yüksek oyu 55 ile İyi Parti’ye verdi. Seçmenlerden 43’ü AK Parti, 26’sı CHP, 20’si MHP, 14’ü SP, 5’i HDP, 1’i HÜDA PAR’dan yana oyunu kullandı.

Cumhur İttifakı’na 5, Millet İttifakı’na 2 oy kullanan seçmenlerden 4’ü ise milletvekili seçmen kağıdını boş bıraktı. Milletvekili seçiminde 1 kişinin oyu ise geçersiz olarak sayıldı.

15 Temmuz’dan sonra köyün ismi değişti

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Korucuk Köyü’ne Fırat Kalkanı Harekâtı’nda şehit olan Uzman Er Burak Karakoç’un ismi verilmişti.

Benzer gönderiler