Scroll Top

FETÖ’cüler kayyum atanmadan şirketlerin kasalarını boşaltmış

bylock rize

Rize’de “FETÖ üyesi olduğu” gerekçesiyle tutuklanan sanığın ByLock üzerinden yolladığı “panik mesajları” ortaya çıktı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında “FETÖ üyesi olduğu” gerekçesiyle tutuklanıp hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenen ve 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması süren Nihat I’nın, ByLock yazışmaları deşifre edildi.

Dava dosyasında yer alan mesajlarda, sanığın, panik içerisinde FETÖ üyelerini tedbirli olmaları konusunda uyardığı, örgüt gazete ve yayınlarının satışının artırılması, İzimir’deki yapılanmada ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesi için talimat verildiği yönünde yazışmalar yer aldı.

“Kayyum atamalarında ByLock’lu tedbir”

Sanığın ayrıca FETÖ destek veren şirketlere yönelik gerçekleşen kayyum atamaları esnasında alınacak tedbirleri 14 madde olarak belirleyip ByLock üzerinden örgüt üyelerine gönderdiği belirlendi.

Kayyum atamaları öncesi yapılan yazışmalardaki, “Kasalarda çek, para, altın ve kıymetli evrak olmamalı. Avukatlar hazır ve dersine çalışmış olmalı. Personel sözleşmeleri uzatılmalı. Tazminatsız personelin tazminat almalarının önü açılmalı. Tüm idari kadronun görevden alınacağı ihtimaline göre güvenilir bir öğretmen belirlenip arkadaşa ByLock kurup içeriden bilgi akışı sağlanmalı.” gibi ifadeler dikkati çekti.

– Muzaffer abi bilgisayar bulunmasın. Çocukların gayriresmi kayıt bilgisi, bizim kitaplar hepsi kaldırılsın.

– Abi telefonu formatladım. Yeni telefon yolladım. Bu telefonu kapatıyorum. Yeni Kakao hesabım serdar35.

– 1 Mart’a kadar çok ciddi tedbir. Flaş bellekleri kırın, bilgisayar disklerini kırın, akıllı telefonları en az üç kez formatlayın.

Benzer gönderiler