Scroll Top

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri yapılanmasını öğretmenler yönetmiş

fetç

FETÖ/PDY’nin Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında hazırlanan “mahrem imamlar” iddianamesinde, örgütün Hava Kuvvetleri Komutanlığı Ankara Bölge yapılanması da irdelendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca tamamlanan iddianamede, 2013’ten bu yana Hava Kuvvetleri Komutanlığı Ankara Bölge yapılanması içindeki bölge sorumluları, müdürler, müdür yardımcıları ve öğretmenlerin listesine de yer verildi.

Hava Kuvvetleri içindeki örgüt üyesi askerlerin başındaki sivil imamların İngilizce, fizik ve matematik öğretmenliğinin yanı sıra Maliye ve TÜBİTAK’ta görev yapan isimlerden oluştuğu belirlendi.

Buna göre, 2016’da örgütün sözde Ankara 1. Bölge sorumlusunun “Ertuğrul-Alparslan” kod adlı öğretmen Levent Çakmaktepe olduğu, onun altında da sözde Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı Müdürlüğünü “Selim-Muhsin” kod adlı fizik öğretmeni Murat Kara’nın yaptığı belirtildi.

İddianamede, Kara’ya bağlı sözde müdür yardımcılarının ise matematik öğretmeni Mehmet Ayan ile İngilizce öğretmeni Bekir Kişi olduğu bilgisine yer verildi.

KPSS şüphelisi

Çakmaktepe’nin altında çalışan diğer isim olan örgütün sözde Ankara Lojistik Komutanlığı Müdürü Ramazan Alkan’ın da matematik öğretmenliği yaptığı ve KPSS soruşturması kapsamında bir süre tutuklu kaldığı ifade edildi.

Sözde müdür yardımcıları Sinan Kurt ile Süleyman Çokyaşar’ın ise Alkan’a bağlı görev yaptıkları kaydedildi.

Kurt’un tarih bölümü mezunu olduğu ancak TÜBİTAK Uzay Enstitüsünde mühendis kadrosunda çalıştığı, Çokyaşar’ın da Maliye’de Gelirler İdaresinde uzman yardımcısı olarak görev yaptığı bildirildi.

İddianamede, FETÖ’nün her askeri kuvvette bir sorumlusunun bulunduğu, onların altında da TSK’nın yerleşimine göre ayarlanmış bölge temsilcileri, yani “bölge sorumluları”nın yer aldığı aktarıldı.

Benzer gönderiler