Scroll Top

İmamoğlu Şehir Hastanesi’ne giden metroyu durdurdu

EKrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, günlük 100 bin kişi hareketinin beklendiği, dünyanın en gelişmiş teknolojileri ile hizmet verecek İkitelli Şehir Hastanesi’nin metrosunun ve kara yollarının yapımını durdurdu.

Göreve geldiği 23 Haziran seçimlerinin ardından İstanbul’da “Temel atmama töreni” dışında gözle görülür bir faaliyeti bulunmayan Ekrem İmamoğlu, bu seferde devam eden bir metro projesini durdurma yolunu seçti. İmamoğlu, günlük 100 bin kişi hareketinin beklendiği, dünyanın en gelişmiş teknolojileri ile hizmet verecek İkitelli Şehir Hastanesi’nin metrosunun ve kara yollarının yapımını

Seçimlerden sonra durdurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Basın Müşaviri Turan Özyanık, İmamoğlu’nun durduğu projenin ayrıntılarını paylaştı. Metrokent-Kayaşehir Metro hattında 4 istasyonda imalatlara başlanırken, çalışmaları etkileyen yolların trafiğe kapatıldığına dikkati çeken Özyanık, “Mevcut imalatlar yerel seçimler öncesinde yapıldı. Yerel seçimlerden sonra ihalesi, ödeneği ve müteahhidi olan çalışmalar durdurulmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

İnşaatın tamamlanması lazım

Sağlık Kent Metro İstasyonu’nun hastane içerisinde bulunduğunu ve hastanenin açılabilmesi için metro inşaatının bitirilmesinin zorunlu olduğunu vurgulayan Özyanık, şunları kaydetti: “Bizim motivasyonumuz millete hizmet etme ve dev projeleri ülkemize kazandırma aşkından geliyor ama asıl merak konusu, sizin İstanbul’a hizmet etme motivasyonunuzun ne zaman ortaya çıkacağıdır.”

Benzer gönderiler