İmamoğlu’nun FETÖ destekçisi kampanya direktörü: Necati Özkan

Screenshot_13

CHP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya danışmanı, Necati Özkan, 2019 yerel seçimlerinde İmamoğlu’nun seçim çalışmalarını yürütüyor, “danışmanı” olarak görev alıyor.

Peki, Necati Özkan kim? Necati Özkan, FETÖ’nün en önemli para kasalarından biri olan TUSKON’un FETÖ firarisi eski başkanı Rızanur Meral’in 1 Mart 2014’te gerçekleştirdiği skandal konuşmasına övgüler yağdırdı.

Rızanur Meral, TUSKON’un 5. Olağan Genel Kurulu’nda FETÖ propagandası yapmış ve hükûmeti alenen tehdit etmişti.

Örgütün kapatılan kanalı Samanyolu TV gibi, PKK’nın televizyon kanalı olan İmc TV’de sıkça boy gösteren Özkan, böylece farklı terör örgütlerinin kanallarının da müdavimi oldu.

Bunlarla da kalmayıp, FETÖ’nün Muhsin Yazıcıoğlu suikastında örgütü aklamaya çalıştı. 2009’da Muhsin Yazıcıoğlu suikastını karartan FETÖ’cüler, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunmuştu.

Örgütün, başarısız darbe girişiminden önce subliminal mesajlar verdiği darbe temalı reklamlara “umut” bağladı.

FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz’e sahip çıktı. FETÖ mensubu Zekeriya Öz hükümetin istifa etmesi adına örgütün talimatıyla 17 Aralık yargı darbesi için düğmeye basmıştı.

Necati Özkan, yerel seçimlerde sandıklarda görev alan FETÖ şüphelilerine “Seçimlerin sonuçlarını oy verenler değil, oyları sayanlar belirler” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerindeki şaibeli sonuçların nedenini de adeta itiraf etti.

Sandıklarda usulsüzlük yapan FETÖ şüphelilerine “seçim sonuçlarının lehimize olması sizin elinizde” mesajı verdi.

Benzer gönderiler