Scroll Top

Körfez medyası Abdullah Bozkurt’un yalanıyla Türkiye’ye saldırdı

1596542644432829

Yurt dışına kaçan Fetullahçı Terör Örgütü mensupları arasında yalanlarıyla sıyrılan Abdullah Bozkurt’a bu kez Birleşik Arap Emirliklerinden destek geldi.

Daha önce Soros destekli vakfın sponsorluğuyla Türkiye’yi haydut devlet gibi gösteren uluslararası bir kampanyaya imza atan eski Today’s Zaman Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt, bu kez 15 Temmuz darbesinin önemli ismi Semih Terzi’yi aklayan bir metin kaleme aldı. Bozkurt’un Norveç’te faaliyet gösteren Nordic Monitör isimli sitesinde yayınladığı metnin temel dayanağı ise 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Karargâhını basan Özel Kuvvetler birliğini basan askerlerin komutanı Fırat Alakuş oldu.

Kim bu Fırat Alakuş?

15 Temmuz darbesi öncesi Adil Öksüz liderliğinde yapılan toplantılara katıldığı tespit edilen Fırat Alakuş aynı zamanda darbenin lider kadrosunun yer aldığı Yurtta Sulh Konseyi’nin de bir üyesi.

Genelkurmay Karargâhında dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ve Genelkurmay İkinci Başkanı Yaşar Güler’i derdest ettiği görüntüleri ortada olan Fırat Alakuş buna rağmen mahkemede inkârı seçmişti.

Yalanları ilk değil

Fırat Alakuş, daha önceki duruşmalarında da yalanları sıralamıştı. Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Zeki Salih Çolak ve Yaşar Güler’i emrindeki darbeci askerlerle derdest ettiği kamera görüntüleriyle sabit olan Alakuş bu ihanetini “paşaları korumak için yaptık” yalanıyla savunmuştu.

Alakuş’un avukatları Abdullah Bozkurt ile temasta mı?

Alakuş’un SEGBİS ile verdiği ifadenin kaydının FETÖ’cü Abdullah Bozkurt’un sitesinde yer alması kafalarda soru işareti oluşturdu. Bozkurt’un mahkemede kayıt altına alınan ifadeyi yayınlaması “darbeci askerin avukatlarıyla bir teması mı var?” sorusunu akıllara getirdi.

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn medyası balıklama atladı

Darbeci Fırat Alakuş’un mahkemede Semih Terzi’nin Türkiye’nin DEAŞ’a yardım edildiğini ortaya çıkardığı, Katar’ın da Türkiye’ye destek verdiğini de delillendirdiğini iddia etmesi Türkiye karşıtı Körfez medyasını oldukça sevindirdi.  Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn medyası Abdullah Bozkurt’un haberine geniş yer verdi.

İsrail medyası da yer verdi

İsrail’in Jaruselam Post gazetesi de Abdullah Bozkurt ve Fırat Alakuş ortaklıyla dolaşıma sokulan bu yalana köşesinde yer verdi. Gazete Abdullah Bozkurt’un FETÖ’cü olduğunu haberinde belirtirken Fırat Alakuş’un darbeden tutuklu olduğunu belirtmedi.

Benzer gönderiler