Scroll Top

Mahkeme başkanı FETÖ’cü sanığa sert çıktı: 240 şehidin kemiğini sızlatırsın

mahkeme-fetö

Eskişehir’de FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski TCDD personeli 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar Abdülkadir Korkmaz (28), Hüdai Yorgun (52) ve Mustafa Arıkan (35) hazır bulundu.

İfadesini “bozuk psikolojik durumda” vermiş.

İddianamede, ”TCDD abisi” olarak adı geçen ve tutuklandığında TCDD Vagon Bakım Atölyesi Yüksek Mühendisi görevinde bulunan Hüdai Yorgun, savunmasında, yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Yorgun, geçen duruşma kullandığını itiraf ettiği örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u bu duruşmada kullanmadığını öne sürerek “Geçen duruşma psikolojik durumumdan dolayı ByLock kullandığımı kabul etmiştim. Ben bu programı kullanmadım.” dedi.

“240 şehidin kemiklerini sızlatırsın.”

Mahkeme Başkanı Faruk Şener, sanık Yorgun’a “15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu yapıyı terör örgütü olarak görüyor musun?” diye sordu.

Sanıktan ”Bununla ilgili kesinleşmiş yargı kararı yok.” cevabını alan Mahkeme Başkanı Şener, “Hala inanmıyorsan 240 şehidin kemiklerini sızlatırsın.” dedi.

Diğer sanıklar Korkmaz ve Arıkan ise üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek tahliyelerini istedi. Sanıklardan Korkmaz ve Arıkan’ın tahliyesine, Yorgun’un ise tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, esasa ilişkin kararı açıklamak üzere duruşmayı 24 Mayıs’a erteledi. Mahkeme Başkanı Faruk Şener’in tahliye kararına katılıp katılmadığı öğrenilemedi.

Benzer gönderiler