Scroll Top

Muhabbet kuşları

Cumhuriyet-gazetes

Cumhuriyet Gazetesi’nin bazı yöneticileri hakkında yürütülen soruşturma dosyasına HTS ve ByLock analiz raporları da girdi. Raporlara göre, şüpheli Kadri Gürsel’in 92 ByLock kullanıcısı ve haklarında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünden dolayı soruşturma bulunan 21 kişiyle iletişim kaydı var.

Diğer şüphelilerden Orhan Erinç’in ve Halit Esendir’in, FETÖ’den kaydı olan 8 kişi ve 3 ByLock kullanıcısı ile iletişim kaydı belirlendi. Gazete İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın ise 5 ByLock kullanıcısı ve haklarında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünden dolayı soruşturma bulunan 6 kişiyle iletişim kaydı bulundu.

Dündar – Akkaş bağı

Soruşturma şüphelisi kaçak Can Dündar’ın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü polis akademisi imamı Önder Aytaç isimli şahıs ile FETÖ/PDY basın yayın yapılanması sorumlusu Ekrem Dumanlı, hakkında FETÖ/PDY terör örgütü nedeniyle soruşturma bulunup halen firari olan eski Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş ile hakkında FETÖ/PDY terör örgütü nedeniyle soruşturma bulunup tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile 10 ByLock kullanıcısı şüpheli şahıs ile ve haklarında FETÖ/ PDY silahlı terör örgütünden dolayı soruşturma bulunan 10 kişiyle iletişim kaydı belirlendi. Tutuklu Mehmet Murat Sabuncu’nun, 13 ByLock kullanıcısı şüpheli ile ve haklarında FETÖ’den soruşturma bulunan 10 kişiyle iletişim kaydı bulunduğu anlaşıldı.