Tüm yurtta FETÖ operasyonları 243 şüpheliye gözaltı kararı var

gözaltı-1

Yurt genelinde FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlar sürüyor. Ankara, Konya, İstanbul ve Mersin merkezli operasyonlarda haklarında gözaltı kararı çıkarılan onlarca FETÖ’cü yakalandı.

Ankara

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün kapatılan okullarında görev yapan 92 öğretmen hakkında gözaltı kararı alındı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve örgütle irtibatları tespit edilen 92 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiği” belirtildi. Açıklamada, gözaltı işlemlerinin Ankara ve 19 ilde devam ettiği bildirildi.

Konya 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ adına eylem ve faaliyette bulunduğu tespit edilen 84 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince, Konya merkezli 43 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Zanlıların yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

İstanbul

FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock kullanan farklı meslek gruplarından 57 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Başsavcılığın talimatı üzerine İstanbul merkezli yapılan eş zamanlı operasyonlarda şu ana kadar 14 şüphelinin yakalandığı belirtildi. Şüphelilerden 42’sinin İstanbul’da ikamet ettiği, 15’inin ise farklı illerde bulunduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında diğer şüphelileri yakalama çalışmaları sürüyor.

Mersin

Mersin merkezli 5 ilde FETÖ’nün esnaf ve mahrem yapılanması içinde yer aldığı öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre FETÖ’nün esnaf ve mahrem yapılanması içinde yer aldığına yönelik haklarında beyan ve teşhisler bulunan 10 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Mersin, Şanlıurfa, Isparta, Balıkesir ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen operasyonda 8 zanlı gözaltına alındı. Firari 2 zanlı aranıyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın