Almanya’da İslam düşmanları Pakistanlı imama saldırdı

almanya imam saldırı

Almanya’da İslam düşmanları Pakistanlı bir imama saldırdı

Almanya’da Pakistanlı bir imam uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Almanya’da İslam düşmanları 26 yaşındaki Pakistan asıllı bir imama saldırdı. Almanya‘nın Baden-Württemberg eyaletinde yaşanan olayda, eşi ile birlikte saat 18:00 sularında yürüyüşe çıkmış olan Pakistan asıllı bir imam kimliği belirsiz kişilerin saldırına uğradı. İslam düşmanları imama ve eşine saldırdıktan sonra olay yerinden hızla uzaklaştı. Pakistanlı imamın eşi saldırı sonucu hafif yaralandı. Ancak 26 yaşındaki genç imam hayatını kaybetti. Yapılan otopsi sonucu genç imamın kafasına şiddetli darbe uygulandığı ortaya çıktı. Polis ve savcı olayın neden çıktığını henüz bilmediklerini açıkladı. Pakistanlı imamın Stuttgart’taki bir camide görev yaptığı bildirildi. olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Pakistanlı imamın eşinin ve olayla şahit olan görgü tanıklarının ifade alındı. Polis de olayla ilgili helikopterle arama çalışması başlattı fakat İslam düşmanı saldıranlar henüz yalanamadı. Alman Emniyet Teşkilatı adam öldürmek suçundan soruşturma başlattı ve özel bir ekip kuruldu.

Almanya’da İslam düşmanları camilere de saldırıyor

Almanya’da İslam düşmanları Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, iki yıl önce de camiye yönelik saldırıda bulundu. Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç iki yıl önceki saldırıda faillerin bulunamadığını ifade ederek “Son dönemlerde camilere yönelik artan saldırılardan bizler, cemaatimiz ve üyelerimiz endişe duyuyoruz. Olayın fail ya da faillerinin bulunarak adalete teslim edilmesini talep ediyoruz.” diye konuştu. Polis DİTİB’e bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yaptığı incelemenin ardından tutanak tutarak araştırma başlattığını bildirdi.

Almanya’da İslam düşmanları Müslümanlara yönelik saldırılara devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde de Almanya’da İslam düşmanları Almanya’nın başkent Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camii’ne saldırmıştı. Wedding semtindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camisi’nin dış cephesine ve yanında bulunan çay ocağının camına yazılar yazılmıştı. Cami derneği Başkanı Şinasi Yaşar, din görevlisinin sabah namazına geldiğinde caminin hemen yanında bulunan çay ocağının camlarındaki yazıları fark ettiğini söylemişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mescid-i Aksa Camii’nin Başkanı Şinasi Yaşar, burada din, dil ve ırk gözetmeksizin yaşamaya çalıştıklarını ifade etmişti. Yaşar, bu saldırıyı kimin yaptığını bilmediklerini söyleyerek, “Belki görenler vardır. Bu, camimize ikinci saldırı. İnşallah son olur.” şeklinde konuşmuştu.

Almanya'da İslam düşmanları

bir yorum bırakın