Fransızların Çin’den sipariş ettiği maskeleri ABD iki katını ödeyerek satın aldı

1440x810_cmsv2_fec3c1b1-a12d-5827-ae11-3818d7137ac3-4600696

Avrupa genelinde birçok maske skandalı patlak verirken Fransa’da bir yerel yetkili benzer şekilde Çin’den sipariş ettiği milyonlarca cerrahi maskeyi Amerika Birleşik Devletleri’ne kaptırdı. ABD’nin Çin’deki havalimanında bu maskeler için daha fazla ve peşin para ödediği belirtildi.

Paca Bölgesi ve Fransa Bölgeler Birliği Başkanı Renaud Muselier’nin Çin’de bulunan bir şirketten milyonlarca cerrahi maske sipariş ettiği ancak bu ürünlerin Çin’deki havalimanında Amerika Birleşik Devletleri tarafından satın alındığı bildirildi.

Muselier, “Bu sipariş ödemeyle birlikte yapıldı. Çin’de üretilen maskeler beklemedeydi. Bizler maskelerin Fransa’ya ulaşması konusunda sorun yaşıyoruz. Çin’deki havalimanında, verdiğimiz bir sipariş Amerika Birleşik Devletleri tarafından satın alındı. Para peşin ödendi. Fransa’ya gelmesi gereken ürünler ABD’ye gitti. Bu sorunlar karşısında önlem alıyoruz.” dedi.

Başka yerel yetkililer de ABD’nin maskeleri almadan önce kontrol etme gereği hissetmediği ve bazen iki katına kadar ücret ödediğini de öne sürdü.

Hükümetin krizi yönetme şeklini beğenmeyen bazı yerel yetkililer, çoğu zaman Çin’den kendi maskelerini sipariş etmeye çalışıyor. Bölge yönetimleri tarafından en az 60 milyon maske sipariş edildiği belirtiliyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın