Scroll Top

Gaziantep İslahiye’de kalıcı konutlar teslim ediliyor

dji_fly_20230620_135702_1_1687260758575_photo

Eyüpsultan Belediyesi tarafından kalıcı konutlar depremzedelere teslim ediliyor

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sonrası bölgeye ulaşan ilk belediyelerden olan Eyüpsultan Belediyesi, 55 günde inşa edilen kalıcı konutları depremzedelere teslim edilmek üzere hazırladı.

Eyüpsultan Belediyesi kalıcı konutları teslim eden ilk belediye

Eyüpsultan Belediyesi’nin depremzedelere özel inşa ettiği kalıcı konutlar, aynı zamanda bir belediyenin deprem bölgesinde inşa ederek anahtar teslim ettiği ilk kalıcı konut çalışması olarak dikkat çekiyor.

Belediye, depremzede vatandaşların ve özellikle çocukların günlük yaşantılarına dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla Gaziantep İslahiye’de Yaşam Destek Alanı kurmuştu. Yaşam Destek Alanı’nda kadınlara yönelik atölyeler, oyun parkı ve çocuklara özel etkinlik alanları bulunuyor.

Şimdi de Gaziantep İslahiye’nin Fevzi Çakmak Mahallesi’nde inşa edilen 13 kalıcı konut, depremzedelere teslim edilecek. Gaziantep’in İslahiye ilçesinde kurulan Eyüpsultan Belediyesi İslahiye Yaşam Destek Alanı’nda inşa edilen kalıcı konutlarda beyaz eşyadan mutfak eşyalarına, bahçe mobilyasından çocuk odalarına kadar en ince detaylar düşünüldü.

Çifte heyecan yaşanacak

Kalıcı konutların teslimi için 22 Haziran Perşembe günü, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katılacağı tören düzenlenecek. Törende İslahiyeli çocuklara verilecek bayramlıklarıyla birlikte düzenlenecek özel etkinliklerle bayram heyecanı da yaşatılacak.

Konuyla ilgili konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Deprem sonrası Gaziantep İslahiye bizim kardeş ilçemiz oldu. Eyüpsultanlı komşularımızın da desteğiyle çok hızlı davrandık, depremden birkaç gün sonra burada Lojistik Merkezimizi açtık. Kar kış demeden, zorlu arazi şartlarında İslahiye’nin bütün köylerini tek tek gezerek ihtiyaçları yerinde tespit eden ve karşılayan gönüllü çalışma arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayı boyunca da İslahiye’deydik, her gün bir köyde iftar programı ve çocuklara özel etkinlikler düzenledik” açıklamasında bulundu.

Köken, “Kalıcı konutları da teslim edecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Yaralar sarılana kadar biz burada olmaya devam edeceğiz ve yaraları hep birlikte saracağız” dedi.