Scroll Top

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Altındağ Belediyesi Yardım İsteğine “Eline Bez Verelim.” Dedi Yalanı

Screenshot_1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kez de engelli bir vatandaş üzerinden toplamaya çalıştığı alkışla gündeme geldi. Kılıçdaroğlu, odasının kapılarını Sözcü Gazetesi’nden Emin Özgönül’e açtı.

Odadaki tablonun hikayesini anlatmaya başlayan CHP lideri ;

“Bunu Muhammet Yalçın adlı çok yetenekli bir genç yaptı. O zamanlar 15 yaşındaydı. Şimdi 20’li yaşlarda. Engelli bir arkadaşımız, zor konuşuyor, sözlerini babası tercüme ediyor. Evinin duvarları, tavanı her yer rengarenk. Çok yetenekli ve gururlu. Babası oğluna iş istemek için Altındağ Belediye başkanına gidiyor. ‘Bir bez verelim, masaları silsin’ denilince ‘Ben ressamım’ diyerek kabul etmiyor. Mansur Yavaş’a rica ettim, bu renk cümbüşü içindeki evi satın alıp aileye hediye edecek.” ifadelerine yer verdi.

 

Altındağ Belediye Başkanı Prof. Dr. Asım Balcı iddiaları net bir şekilde yalanladı. Balcı açıklamasında: “”CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün Sözcü gazetesine vermiş olduğu röportajda bizimle ilgili asılsız iddialarda bulunması hepimizi derinden üzmüştür. Sayın Kılıçdaroğlu, söz konusu röportajda Hacı Bayram Mahallesi’nde yaşayan engelli kardeşimiz ressam Muhammed Yalçın’ın ailesinin Muhammed için bizden iş istediğini ve bizimle de, “Bir bez verelim, masaları silsin” cevabını verdiğimizi dile getirmiş. Muhammed kardeşimizin ailesinin bizden bugüne kadar herhangi bir yardım ve iş talebi olmamıştır.” ifadelerine yer verdi.