Scroll Top

Sosyal Medya Tiyatrocuları

baba-sahne

2 Haziran 2022 tarihinde CHP’li Gürsel Tekin “Açlıktan öleceğiz!” iddiasında bulunan Elif Yılmaz ile beraber çekmiş oldukları videoyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Elif Yılmaz CHP’li Takin’in sosyal medyasında oldukça ilgi görmüştü. Fakat kendini öağdur olarak gösteren Elif Yılmaz’ın toplam 10 çovuğu var. 10 çocuktan 3 tanesi yurtdışında diğer 7 çocuğu ise Türkiye’de çalışıyorlar. Şahsın kendi emekli maaşı olduğu ve engelli torununa bakması için de kendisine “yatan hasta desteği” de veriliyor. Şahsın hane içine toplam 11 maaş giriyor. Ayrıca kendi üstüne bir otomobili ve 80 dekar arazisi olduğu da ortaya çıkan diğer bilgiler arasında.

10 Mart 2021 tarihinde Yıldız Bacıoğlu; “Torunuma süt alamadım, kışı çocuklarımla battaniye altında geçirdim.Yeter artık, siz saraylarda otururken biz ekmek alamıyoruz.”  sözleriyle gündeme hızlı bir giriş yapmıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başta olmak üzere pek çok siyasetçi ve sosyal medyada popüler olan hesap Bacıoğlu’nu paylaşmıştı. Battaniye altından çıkamadığını iddia eden Yıldız Bacıoğlu’nun sosyal medya hesaplarına bakıldığı zaman kendine ait paylaştığı görüntüler iddialarını net bir şekilde yalanlamıştı. Şahsın hesabında arkadaşlarıyla alkol alırken ve kalabalık ortamlarda çekilmiş olan görselleri sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Görselleri paylaşan vatandaşlar “Bir tek süt almaya parası yok galiba!” yorumlarında bulunarak büyük tepki gösterdiler.

19 Ocak 2022 tarihinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti grup toplantısında “mağdur üniversite öğrencisi” diyerek sahneyi öğrenci Deniz Barış Çatal’a bırakmıştı. Çatal”ın sosyal medya hesabı incelendiği zaman CHP Genel Merkezi’nde çekilmiş olduğu görüntüleri ve arkadaşlarıyla beraber yapmış oldukları yut dışı seyahatleri ortay çıktı. “Hayal bile kuramıyoruz!” diyen Deniz Barış Çatal’a sosyal medya üzerinden tepki yağdı.

CHP’li Engin Özkoç Gümüşhane esnafı olduklarını iddia ederek 2 Şubat 2022 tarihinde  Twitter üzerinden “Gümüşhane esnafı elektrik zammının geri çekilmesi talebiyle AKSA Elektrik Gümüşhane Şubesi önünde basın açıklaması yaptı. Gümüşhane hesap kesmek için sandığı bekliyor.” tweeti atmıştı. Şahısların eylem yaptığı görüntüleri paylaşarak destekte bulunan Özkoç’un tiyatrosu kısa zamanda ortaya çıktı. Görseldeki şahıslardan birinin CHP Gümüşhane Kadın Kolları Başkanı Belgin Tungul Çakır, diğerinin ise CHP Gümüşhane Gençlik Kolları Başkanı Emre Er olduğu ortaya çıktı. Eylemdeki şahısların esnaf olmadığı da kayıtlara geçen bilgiler arasında.

CHP’nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.

4 Haziran 2019 tarihinde sokak ropörtajında oyunu normalde Ak Parti’ye verdiğini ama son seçimde Ekrem İmamoğlu’na vereceğini söyleyen şahsın CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi Adayı olduğu ortaya çıkmıştı.

14 Ekim 2021 tarihinde. Meral Akşener, sosyal medya hesabında “Çiftçi çocuğuyum.” diyerek hükümeti eleştiren bir vatandaşın videosunu paylaşmıştı. Sosyal medyada kısa sürede şahsın İYİ Parti Zile İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Senemoğlu’nun oğlu olduğu ortaya çıkmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 6Haziran 2022 tarihinde “gariban” algısı oluşturarak “tatlıcı çocuk” olarak adlandırdığı bir pastanecinin videosunu paylaştı. Gariban gösterilen, fırsat eşitliğinin olmadığının kanıtı olarak öne sürülen ve bu yüzden öfkeli olduğu iddia edilen bu gencin sosyal medyada kendisine ait farklı farklı arabalarda çekilmiş görselleri ortaya çıktı. Tatlıcının aynı zamanda pastane zincirlerine ortak oldukları ve  İYİ Parti yöneticisi Bilal Bölge’nin de yeğeni olduğu kayıtlara geçti.

Meral Akşener, 23 Haziran 2021 tarihinde “Gerçekte gençler ne düşünüyor Tüm Türkiye duysun diye sözü ve kürsüyü Serhan Çiftçi’ye bırakıyorum.” diyerek Serhat Çiftçi’yi konuşmaya davet etti. Serhat Çiftçi 2013’ten bu yana iş bulamadığını,çalmadığı kapı kalmadığını, ümitsizliğe düştüğünü belirtmişti. Yine şahsın mak varlığı ve sosyal medya hesabı incelendiğinde iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu ortaya çıktı.

İyi Partili Hasan Subaşı, 17 Kasım 2021 tarihinde tarım hakkında konuşmalar yapan Mustafa Boyraz adlı şahsın çifçi olduğunu iddia etmişti. “Yanlış tarım politikalarına artık yeter!” başlıklarıyla paylaşılmış olan bu görsellerden sonra Mustafa Boyraz’ın çiftçi olduğuna dair bir üyelik olmadığı ortaya çıktı.

 

YOUTUBE VİDEO LİNKİMİZ: https://www.youtube.com/watch?v=hcqBxsnJbjU