Muharrem İnce üzülmekte haklı mı?

Muharrem İnce

Kendisine kurulan “Saraya giden CHP’li” kumpası için CHP içerisindeki bir çeteyi işaret eden ancak daha sonra “Konuyu kapatıyorum” diyerek kenara çekilen Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun yazıyı yazan Rahmi Turan’a “Üzülme” mesajının ardından yeniden sesini yükseltti.

CHP’de kongre sürecine girilirken Sözcü’nün başyazarı Rahmi Turan, 20 Kasım’daki “Yargı reformu” başlıklı yazısının içerisinde “Müthiş bir haber” ara başlığıyla bir CHP’linin gizlice Küliye’ye girip Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanlığı için görüştüğünü iddia etmişti. Bu iddiadan hemen sonra ise FOX’a çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Doğrudur ama isim veremem” diyerek Rahmi Turan’ın yazısını teyit etti.

CHP Genel Merkezi’ndeki bir çete

Kamuoyu baskısının ardından Rahmi Turan söz konusu ismin Muharrem İnce olduğunu söylerken, İnce ise kendisine kumpas kurulduğunu ve bu kumpasın CHP Genel Merkezi içerisindeki bir çete tarafından organize edildiğini söyledi. İnce’nin bu çıkışının ardından ise Kılıçdaroğlu, “Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim” ifadesiyle çark etti.

Konuyu kapattı

Ancak Rahmi Turan’ın yazısının kaynağı olarak gösterdiği gazeteci Talat Atilla da haberi aktif bir CHP’li vekilden aldığını itiraf etti. İnce’nin dediği gibi kumpasın merkeziydi ancak, Muharrem İnce 27 Kasım’da yaptığı açıklamada “Ben partimin bu olaydan daha fazla yara almaması için konuyu kapatıyorum” dedi. İhraç tehdidiyle karşı karşıya kaldığı iddia edilen İnce konuyu soğutmak içi “Demin toprakları” dediği Yunanistan’ın Selanik şehrine gitti.

Kılıçdaroğlu mesaj gönderdi

CHP içerisinde kumpas Muharrem İnce’nin geri adımı neticesinde açığa çıkmazken, kumpasın merkezindeki isim Rahmi Turan, 5 Aralık 2019 tarihli “Şaka gibi” başlıklı yazısında meseleyi yeniden köpürttü. Turan, söz konusu yazısındaki kendini temize çıkaran “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazeteci arkadaşımla ‘Rahmi Bey üzülmesin’ diye haber gönderdi. Teşekkür ederim” ifadeleri Muharrem İnce’nin tepkisine neden oldu.

Çok üzüldüm mesajı

İnce, Hürriyet’e verdiği demeçte “İftiraya uğrayan benim, iftiraya uğramama neden olan kişi Rahmi Turan. Genel Başkan iftiraya uğrayana değil de iftiraya kaynaklık eden kişiye ‘üzülme’ diye haber gönderiyor. İşte asıl buna üzüldüm. Hem de çok üzüldüm” dedi. Kurultay öncesi Kılıçdaroğlu tarafından bypass edilmeye çalışılan İnce’nin ne yapacağı merak konusu oldu.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın