Altun’dan Kılıçdaroğlu’na “Şehitler Tepesi” dersi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Şehitler Tepesi boş kalmayacaktır” sözünün Türkiye’nin her daim savunulması, düşman işgaline karşı direnmek ve bu toprakların kutsallığını ifade ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ”Şehitler tepesi boş kalmayacaktır” sözüne karşılık olarak “Bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalacaktır” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi. Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, “Şehitler Tepesi boş kalmayacaktır” sözünün ne anlama geldiğine değindi.

Gerekirse öleceğiz

Şehitler tepesinin Türkiye’nin Türk milletine vatan kılınması için verilen şehitler olduğunu, vatanı savunan şehitlerin yurdun 4 bir yanında yattığı manasına geldiğini belirten Altun, şu paylaşımı yaptı: “Şehitler tepesi boş değildir’ demek, ‘şehit kanlarıyla sulanan bu topraklar kutsaldır’ demektir. ‘Şehitler tepesi boş kalmayacaktır’ demek ise ‘tarih boyunca nice başarısız işgal girişiminin hedefi olmuş cennet ülkemizi her daim savunacağız’ demektir. ‘Şehitler tepesi boş kalmayacaktır’ demek, ‘şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatanı asla ve asla düşman taarruzuna karşı savunmasız bırakmayacağız, gerekirse öleceğiz’ demektir.”

Milletimiz hesabını soracak

Vatan savunmasında şehit düşenlerin Kurtuluş Savaşı kahramanlarıyla beraber Şehitler Tepesi’nde yerini aldığına vurgu yapan Altun, Kılıçdaroğlu’nun “Bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalacaktır” ifadesini şu şekilde yorumladı: “Bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalacaktır’ demek, açık bir itiraftır, milletimiz elbette bunun hesabını soracaktır!”

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın