FETÖ operasyonu genişliyor: “Türkiye Gerçekleri” hesabının yöneticisi gözaltına alındı

türkiye gerçekleri

İstanbul’da, FETÖ’nün sosyal medya yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda, sosyal medyadaki “Mustafa Selanik” ve “Türkiye Gerçekleri” adlı hesapları yönettiği tespit edilen Mesut Aykın gözaltına alındı.

FETÖ’nün sosyal medya hesaplarına yönelik yürütülen operasyonda daha önce “Ankara Kuşu” hesabını yöneten Oktay Yaşar gözaltına alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, “Mustafa Selanik” ve “Türkiye Gerçekleri” kullanıcı adlı sosyal medya hesaplarını yöneten ve İstanbul’da olduğu tespit edilen Mesut A. hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Mesut Aykın’ın Avcılar’da bulunduğu eve operasyon düzenlendi. Mesut Aykın gözaltına alınırken evde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve dokümana ele geçirildi. Mesut Aykın , Vatan Caddesindeki Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Ankara’ya gönderildi.

Simge Ekici kefil oldu

Firari FETÖ savcısı Zekeriya Öz tarafından yönetildiği belirlenen “Simge Ekici” hesabı, “Türkiye Gerçekleri” ve “Ankara Kuşu” hesabının FETÖ’cü olmadığını iddia etti.

Benzer gönderiler