FETÖ’cü Gültekin Avcı’ya 22,5 hapis yıl cezası istendi

gültekin-avcı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından saklandığı evin tavan arasında yakalanan FETÖ’cü Gültekin Avcı hakkında 22,5 hapis cezası istendi.

FETÖ’nün avukatlık yapılanması soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski savcı şüpheli avukat Gültekin Avcı hakkında, ”silahlı terör örgütüne üye olmak” ve ”terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından dava açıldı.

Hidayet Karaca’yı tahliye etmeye çalışmış

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, FETÖ şüphelisi polisler ile örgütün üst düzey yöneticilerinden olduğu belirtilen Hidayet Karaca’nın avukatlığını yaptığı dönemde, şüpheli Gültekin Avcı’nın, söz konusu kişiler hakkında Nisan 2015’te ”yetkisiz mahkemece” tahliye kararı verilmesinde aktif rol oynadığı vurgulandı.

FETÖ şirketlerinden yüz binlerce lira almış

Şüpheli Avcı’ya, örgütle iltisaklı olduğu gerekçesiyle kayyum atanan veya kapatılan kurumlardan yüklü miktarlarda ödemelerin yapıldığı aktarılan iddianamede, Avcı’ya Bugün televizyonundan 22 bin TL, Samanyolu’ndan 19 bin 850 TL, Koza Altın AŞ’den 17 bin 500 TL, Koza İpek AŞ’den ise 214 bin 250 TL, yine Hidayet Karaca’nın yöneticisi olduğu SER Film şirketinden de 20 bin 900 TL ödeme yapıldığı kaydedildi.

Örgüte ait derneğe üye olmuş

FETÖ’ye iltisakı nedeniyle KHK ile kapatılan Günün Mağdurları Derneği üyesi de olan şüpheli Avcı’nın, örgüt talimatı sonrasında Bank Asya’daki hesabında artış olduğu vurgulanan iddianamede, tüm bu nedenlerle şüpheli Avcı’nın ”silahlı terör örgütüne üye olmak” ve ”terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 9 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Şüpheli Avcı, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın