FETÖ’cü kurmay albay sınav sorularının verildiğini itiraf etti

feto-cu-kurmay-albaylar

Etkin pişmanlıktan faydalanarak itirafçı oldu

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY), deşifre edilmesine yönelik çalışmaların sürdürülmesine hız kesmeden devam ediliyor. FETÖ içinde bulunarak örgüt içi faaliyetlerde görev almış kişilerin itirafçı olmaları, terör örgütünün çözülmesi için büyük önem taşıyor. Özellikle örgüt tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içine sızdırılan örgüt mensuplarının beyanları ile FETÖ soruşturmaları hızlandırılıyor. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, 2019 yılında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan kurmay albay H.H.B., itirafçı oldu. Emekli olduktan sonra gözaltına alındığı öğrenilen H.H.B., çıkartıldığı mahkemede etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini söylemişti. H.H.B.’ye, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandığı için yurt dışına çıkma yasağı konulduğu ve kendisinin adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi. FETÖ’cü kurmay albay H.H.B., beyanlarıyla örgütün kirli yüzünü bir kez daha gösterdi.

FETÖ’cü kurmay albay FETÖ elebaşı ile görüşmüş

İtirafçı olan FETÖ’cü kurmay albay H.H.B., 1986 yılında hazırlandığı askeri lise sınavına girmek için Konya’da tanıştığı örgüt üyesi tarafından 4 öğrenci ile İstanbul’a götürüldüklerini anlattı. Buraya getirildikten sonra, akşam saatlerinde kime ait olduğunu bilmedikleri evde ayrı ayrı odalarda kaldıklarını söyleyen H.H.B.;

“Gece saatlerinde odama gelen bir kişi beni kaldırarak 15 Türkçe sorusunu cevaplarıyla okuttu. Benden işaretlememi istediği soruların şıkları yanlıştı. Soruları cevaplarıyla ezberleyerek yattım. Sabah girdiğim askeri lise sınavında bu 15 soru da çıktı. Ben, gece saatlerinde odama gelen kişinin bana ezberlettiği gibi soruları cevaplayarak sınavdan çıktım.” şeklinde konuştu.

H.H.B., ayrıca sınav sonuçları açıklandıktan sonra kendisinin ve sınav öğrencisi İstanbul’a birlikte gittikleri 4 kişinin de askeri lise sınavını kazandığını öğrendiğini ifade etti.

İtirafçı H.H.B., 1995 yılında “Yunus” kod ismini kullanan A.Ç., tarafından İstanbul’a çağırıldığını ve birlikte örgüte ait dershaneye gittikleri, burada X-ray cihazından geçirilerek gizli ve özel bir salona çıkartıldığını belirtti.

Daha sonra kendisi gibi Kara Harp Okulunda okuduğunu ifade ettiği 3 kişiyle birlikte bir odada kaldıklarını belirten H.H.B., şu itiraflarda bulundu:

“Burada biraz vakit geçirdikten sonra A.Ç, bizi büyük bir odaya götürdü. Bu odada bizden başka 2-3 kişi daha vardı ancak bu kişiler asker görünümlü değildi. Burada sohbet ederken birkaç genç yer sofrası hazırladı. Bir süre sonra salonda bir kapı açıldı. Kapı açılınca herkes ayağa kalktı. Biz de ayağa kalkmıştık. İçeriye giren Fetullah Gülen, başıyla bizi selamladıktan sonra sofraya doğru yaklaştı. Kendisi sofraya oturduktan sonra biz oturduk. Yemekten sonra kendisine ayrılan bir koltuğa geçerek odada bulunan siviller ile sessiz bir şekilde konuştu. Bize de hal hatır sormuş olabilir ama tam hatırlamıyorum.”

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ