FETÖ’nün mahrem imamı dikkat çeken itiraflarda bulundu

fetonun-mahrem-imami-ne-demek

150 kişiyi deşifre etti

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Hava Kuvvetleri’ndeki mahrem yapılanmasında yer alan P.M. hakkında, “silahlı terör örgütü” üyeliğinden dava açılmış ve 13,5 yıl hapis cezası verilmişti. Ancak daha sonra etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmayı talep eden P.M.’nin itirafçı olması sebebiyle cezası 2 yıl 9 ay 22 güne indirildi. Halen İstanbul’da bir devlet okulunda öğretmenlik yaptığının tespit edilmesi üzerine mahkeme, Milli Eğitim Bakanlığı’na da kararı bildirdi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan P.M., örgüt içinde yer alan 150 kişinin ismini verdi, 86 kişinin de teşhis olmasını sağladı. FETÖ’nün mahrem imamı olan itirafçı, “2012-2016 yılları arasından alınan Harp Okulu öğrencilerinin tamamına yakınının FETÖ tarafından sokulduğunu” belirtti.

“Örgüt içi numaralandırmaya göre yerleştiriliyorlardı”

FETÖ’nün mahrem imamı, örgütün Hava Harp Okulundaki yapılanmasına ilişkin önemli bilgiler paylaştı. FETÖ ile ortaokul yıllarında tanıştığını söyleyen itirafçı;
“2012-2016 yılları arasında askeri okula giren Harp Okulu öğrencilerinin tamamına yakınının FETÖ tarafından alınan öğrenciler” olduğunu ve örgütün öğrencileri 5’e kadar numaralandırdığını, F-16 pilotlarının 5’lik FETÖ’cülerden seçildiğini belirtti. Ayrıca, örgütte 4’lük öğrencilerin F-4 pilotu, Casa uçağı veya helikopter pilotu yapıldığını, 3 veya altında numaralandırılanların ise uçuş eğitiminden elenip yer sınıfına alındıklarını anlattı.

Harp Okulunda FETÖ’cü olmayanların yalan ihbar mektuplarıyla karalanıp elenmelerinin sağlandığını ifade eden itirafçı P.M.,

“2012-2016 yılları arasında askeri okula girenlerin tamamına yakını FETÖ tarafından alınan öğrencilerdi. Askeri öğrencileri barkod sistemi ile kodluyordum. İsim ve soy isim tutmamızı istemiyorlardı, daha çok kodlama sistemi uyguluyorduk.” dedi.

FETÖ’nün mahrem imamı ByLock ve Eagle kullanmış

Hava Harp Okulu’nda öğrenciler ve öğretmenler arasındaki ilişkiyi düzenlediğini anlatan P.M., ByLock kullandığını da ifade ederek:

“Hava Harp Okulu öğrenci yapılanmasından sorumluydum. Bana öğrenciler değil, öğretmenler bağlıydı. Benim konumum örgütte genel müdür ve öğretmenler arasındaki bir köprü göreviydi. Sohbetlere katılmayanları ankesörlü hattan aradığımız oluyordu. İkinci telefonumda ByLock kullandım. Hava Kuvvetlerinde daha çok Eagle isimli programı kullanmıştım.” şeklinde konuştu.

FETÖ elebaşını ziyaret etmiş

FETÖ’nün mahrem imamı P.M., FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i ABD’de ziyaret ettiğini ve burada Adil Öksüz ve Kemal Batmaz ile birlikte kaldıklarını anlattı.

“2010 yılında Hava Kuvvetlerinde mahrem yapıda görev yaparken, moral amaçlı olarak ABD’ye gönderildim ve Fethullah Gülen’i ziyaret ettim. ABD’de kaldığım dönem boyunca Gülen’in sohbetine Öksüz ve Batmaz ile birlikte katıldık. O çiftlikte, ayrı odalarda kaldık. Üst düzey yönetici olduklarını daha sonra öğrendim. Bu şahıslarla 2-3 kez daha görüştüm.”

fetonun-mahrem-imami-ne-demek
Adil Öksüz

Ardından, 15 Temmuz darbe girişimini FETÖ’nün gerçekleştirdiğini televizyondan öğrendiğini iddia eden P.M.;

“15 Temmuz 2016 gecesi televizyonu açtığımda, darbe girişimini FETÖ’nün yaptığını öğrenmiş oldum. Darbe sonrası Akıncı üssünde bulunan mahrem imam Kemal Batmaz’ı tanıdığımdan darbe girişiminin bu hain örgüt tarafından yapıldığına kanaat getirdim.” dedi.

Ayrılanları tehdit ettiler

P.M., şunları ekledi:

“15 Temmuz’a kadar yapılanma içerisinde bulunmaya devam ettim, ardından ayrıldım. Telefonumu ve sim kartımı parçalayıp attım. C.Y. evime gelip ‘bu hainliktir’ diyerek, tehdit etti. Bana ‘Ne yapacaktık? Malımıza mülkümüze el koydular.’ dedi. Bu durumu kolluk kuvvetlerine bildirdim. Bunların bu şekilde kan dökeceklerini bilseydim kesinlikle bağlantı kurmazdım.”

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

 

Benzer gönderiler