Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile ihanet ortaklığını MİT tırları ile sınırlamamış!

Kılıçdaroğlu-Dumanlı-zaman

MİT Tırları Kumpası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk görev aldığı FETÖ kumpası değilmiş. Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün ortam dinlemesinin reklamını 2014 yılında yapmış. İhanette Kılıçdaroğlu’na yardımcı olan diğer aktörlerde de tanıdık: Can Dündar ve Cumhuriyet gazetesi.

CHP Genel Başkanı’nın FETÖ’nün yasadışı ses kayıtlarını internette yayınlamadan önce kamuoyuna açıkladığı ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu 19 Mart 2014’te FETÖ’nün kanalı Samanyolu’nda, “Süleyman Şah Türbesi’ne saldırılar olacak. Seçimlerden sonra orduyu Suriye’ye sokmak isteyebilirler” dedikten 9 gün sonra, FETÖ tarafından kaydedilen ve türbeye ilişkin olduğu iddia edilen ses kaydı internete düştü.

Kaydı dinledi, “duyumlar var” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin ardından Samanyolu TV’de yayımlanan “Seçim Gündem” programına katıldı. Kılıçdaroğlu, “Şimdi bakın seçimlere giriyoruz. (…) Süleyman Şah Türbesi’ne saldırılar olacak vs. diye… Suriye tarafından, bizim sınırlarımızdan 30 kilometre içeride. Seçimlerden önce orduyu Suriye’ye sokmak isteyebilir. Buradan Genelkurmay Başkanı’na seslenmek isterim. Türkiye’yi maceraya sokmayın. Hele hele bu ülkenin Genelkurmay Başkanı’nı içeriye terörist olarak atmış birisi varken. Oraya herhangi bir saldırı yok. Ama provokasyon olabilir. Erdoğan orduyu oraya sokmak isteyebilir. Ortadoğu bataklığına Türkiye’nin girmeye hakkı da, yetkisi de yoktur. Bu konuyla ilgili bazı duyumlar var” iddiasında bulundu.

FETÖ-Kılıçdaroğlu-Cumhuriyet ortaklığı

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından 9 gün sonra da FETÖ tarafından kaydedilen ve Süleyman Şah Türbesi’nin kurtarılmasına ilişkin olasılıkların konuşulduğu ses kaydı, 27 Mart 2014’te Cumhuriyet’in internet sitesinde yayımlandı. Dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’e ait olduğu iddia edilen kaydın ortam dinlemesi ile yapıldığı tespit edildi. Cumhuriyet gazetesi, 28 Mart 2014 tarihli nüshasında yasadışı ses kaydını manşetine taşıdı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın