Maarif Vakfı, Afrika’yı FETÖ’den temizliyor

fetö afrika

Afrika’daki 26 ülke ile FETÖ’ye ait okulların devri için mutabakat zaptı imzalayan Türkiye Maarif Vakfı, 16 ülkedeki okulların devir işlemlerini tamamladı. Hali hazırda bu okullarda 8 bin 900 öğrenci eğitim görüyor.

Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yavuz, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yavuz, saha çalışmalarına bir yıl önce başladıklarını, bu kapsamda Afrika’nın tamamında hızla müzakereler yürüttüklerini dile getirdi. Yavuz, “Şu ana kadar 26 ülke ile mutabakat zaptımızı imzaladık, 16 ülkede okulları devraldık. An itibariyle 8 bin 900 öğrencimizle eğitime devam ediyoruz.” dedi.

Mali’de 2 bin 500 öğrenciye hizmet veren 20 bina ile 18 okul devralındı

Vakfın dünyadaki en büyük atılımının Mali’deki çalışmalar olduğunu ifade eden Yavuz, FETÖ’nün bu ülkede 20 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin imkânlarını sömürerek ve itibarını kullanarak ülke karşıtlığı yaptığını, 15 Temmuz’da da alçaklık ve hainlikle darbe girişiminde bulunduğunu söyledi.

Yavuz, FETÖ’nün Afrika’daki en büyük okullarının Mali’de bulunduğuna işaret ederek bu ülkedeki devralma görüşmelerinin çok çetin geçtiğini ama 2 ay önce okulları devraldıklarını bildirdi.

Mali’de 2 bin 500 öğrenciye hizmet veren 20 bina ile 18 okulu devraldıklarını dile getiren Yavuz, “Terör örgütünün her yerdeki okullarını almaya devam edeceğiz.” dedi.

Yavuz, Nijer ve Somali’de devraldıkları okullarda ilk mezunlarını verdiklerini de sözlerine ekledi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın