Orhan Pamuk Pakistan’da Türkiye’yi kötüledi

pamuk al

Nobel ödüllü Orhan Pamuk, Türkiye’yi bu kez Pakistan’da karaladı. Pamuk, Türkiye’de demokrasi ve ifade özgürlüğü olmadığı yalanına sarıldı.

Pakistan’da düzenlene Lahor Edebiyat Festivali’ne Türkiye karşıtı Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un kendi ülkesini kötüleyen sözleri damga vurdu. Elhamra Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Pamuk, Türkiye’yi şu mesnetsiz iddialarıyla karalamaya çalıştı: “Türkiye’de oy kullanmak haricinde bir demokrasi olduğundan söz edemem. Otoriterizm çok fazla, ifade özgürlüğü bakımından iyi bir durum değil.”

Erdoğan seçime girse kazanır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13-14 Şubat’ta Pakistan’a gerçekleştirdiği ziyaret ülkede büyük bir etki yapmış, Pakistan Başbakanı İmran Han, Pakistan halkının Erdoğan’a olan sevgisini şöyle ifade etmişti: “Eminim ki Erdoğan Pakistan’da gelecek seçimleri kazanır. Ben hükümet sıralarının masalara vurduğunu gördüm ama hem muhalefetin hem hükümetin aynı anda masalara (alkış amacıyla) vurduğunu hayatımda ilk kez gördüm.” Pamuk’un Türkiye’nin çok sevildiği Pakistan’da Erdoğan’ın ziyaretinden çok kısa bir sonra Türkiye kötülemesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Benzer gönderiler