Forbes dergisi Türkiye’nin turizm gelirlerini baltalamaya çalışıyor

Forbes dergisi Türkiye’nin kadın turistler için en tehlikeli 9. ülke olduğuna yönelik asılsız bir iddiada bulundu. Tamamen yanlı bir şekilde kaleme alınan yazıyı trip.com editörü Julia Pond yazdı.

Türkiye’de gerçekleşen darbe soruşturmalarını sanki muhaliflerin öldürüldüğü imasıyla veren Pond, akıllara zarar yazısında kadın turistlere baskı görmemeleri için kadınlar gününde hamama girmelerini önerdi. 2017 yılında FETÖ, PKK, DEAŞ ve DHKP-C’ye yönelik operasyonlar sonucunda intihar saldırılarının sıfıra inmesini görmezlikten gelen Pond’un makalesi gerçekleri yansıtmıyor.

Mayıs 2017’de Türkiye’de tatil yapan bin Hollandalı turist üzerinde yapılan araştırmada turistlerin Türkiye’ye 10 üzerinden 8,5 puan verdiği ortaya çıkmıştı.

Amaç bacasız sanayiyi zora sokmak 

Pound’un makalesine rağmen Türkiye’ye gelen turist sayısı sürekli artıyor. 2017 yılı Ocak-Haziran döneminde Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %14,05 arttığı ortaya çıkmıştı. Forbes Dergisi’ne en iyi cevap, Çin Halk Cumhuriyeti’nden geldi. TURSAB’a göre 2018 yılı Çin Halk Cumhuriyeti’nde “Türkiye Turizm Yılı” ilan edildi.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın