Goldman Sachs’dan dolar sat tavsiyesi

goldman

Aralarında Zach Pandl’ın bulunduğu Goldman Sachs analistleri, “Riskler doların zayıflığına doğru yöneliyor ve Trump’ın seçimleri kazanması ve aşıda kayda değer bir gecikme kombinasyonundan oluşan dolar-pozitif bir sonuç ihtimalini göreceli olarak düşük görüyoruz” yorumunda bulundu.

Aynı analistler, “ABD seçimlerinde bir ‘mavi dalga” sonucu ve aşı takvimine ilişkin olumlu haberler, ticaret ağırlıklı dolar ve dolar endeksinin 2018’deki dip seviyelerine düşmesine yol açabilir” şeklinde görüş bildirdi.

Dolar Endeksi bu yıl şimdiye dek, yatırımcıların Fed’den gelen daha önce benzeri görülmemiş büyüklükteki parasal teşvikine ve dip seviyelere inmiş faizlere tepki vermesi ile birlikte, yüzde 3’ten fazla düştü ve Pazartesi günü 93 seviyesinin hafif üzerinde seyrediyor. Endeks 2018 yılında, yüzde 4’ten daha fazla düşüş olabileceğini ima eden 89 seviyesinin altında seyretmişti.

Goldman, ABD’de başkanlık seçimlerine üç haftadan az bir süre kala anketlerde Demokrat aday Joe Biden’ın Başkan Trump ile arayı açması ile birlikte doların düşebileceği tahmininde bulunan UBS Asset Management ve Invesco Ltd.gibi kuruluşlara katıldı.

Stratejistler ayrıca dolar karşılığı avro, Kanada ve Avustralya dolarları için “al” tavsiyesinde bulundu.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın