Hillary Clinton PKK reklamı için kolları sıvadı

Clinton PKK reklamı için dizi çekecek

Hillary Clinton PKK reklamı için kesenin ağzını açtı. Obama döneminde ABD Dışişleri Bakanlığı yapan Hillary Clinton kızı Chelsea ile ortaklaşa kurduğu “HiddenLight” isimli yapım şirketi PKK/PYD’li kadın teröristlerin reklamını yapan kitabın yapım haklarını satın alarak dizi çekeceğini açıkladı. “Kobani’nin kızları” isimli kitabın yazarı Hillary Clinton’ın Dışişleri Bakanlığı döneminde birlikte çalıştığı Gayle Tzemach Lemmon. Hillary Clinton’un bu hamlesi, ABD Başkanı seçilen ve Obama döneminde birlikte çalıştığı Joe Biden’ın dış politika ekibinin PKK dostlarından seçmesiyle aynı zamana denk geldi. Clinton Dışişleri Bakanlığı döneminde terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin silahlanması ve uluslararası topluma reklamını yapılmasını sağlamıştı. Şimdi de “özgürlük savaşçısı” olarak gösterdiği teröristlerin ABD toplumuna şirin göstermeye çalışacak.

PKK’lı teröristlerin röportajları yer alacak 

Anne kız Clinton’un “HiddenLight”’ isimli yapım şirketleri üzerinden dizisini çekeceği “Kobani’nin Kızları” kitabı, PKK’lı kadın teröristlerle yapılan görüşmelerden oluşuyor. Fakat bu kadın PKK’lı teröristler, terör örgütü tarafından nasıl kaçırıldıklarını, taciz ve tecavüze uğradıklarını anlatmıyor. Uluslararası raporlara da yansıyan bu gerçekler yerine PKK’lı kadın teröristlerin bir diğer terör örgütü DEAŞ’ı “nasıl alt ettikleri” gösteriliyor.

Kitabın yazarı ABD işgallerinin aklayıcısı

Lemmon, New York Times’ın en çok satanlar listesine giren 2011 yapımı The Dressmaker of Khair Khana ve 2015 yapımı Ashley’s War ‘un yazarı. “The Dressmaker of Khair Khana” Türkçe’ye Khair Khana Terzisi adıyla çevrildi. ABD’nin işgal ettiği Afganistan’da “Taliban zulmüne” karşı direnen bir kadının hikayesini anlatıyor. Universal Pictures tarafından yayın haklarını aldığı “Ashley’s War” ise gene ABD’nin işgal ettiği Afganistan’da geçiyor. Bu kez ABD ordusu içindeki kadınlardan oluşan özel bir birliğin maceralarını anlatıyor.

Aynı zamanda gazetecilik de yapan ve Dış İlişkiler Konseyi’nde görevli olan Lemmon’un HRC (İnsan Hakları Kampanyası Vakfı) ile bağları var. 2011 yılında, o zaman dışişleri bakanı olan Hillary Clinton’un kadınları dış politikanın merkezine yerleştirme çabalarının Newsweek kapağından reklamını yaptı.

ABD’de daha önce de terör örgütü PKK’nın reklamı yapılmıştı. 2018 yılında ABD’li oyuncu Sarah Jessica Parker, sahibi olduğu yayınevi ile Selahattin Demirtaş’ın kitabını İngilizce’ye çevirmiş ve kitabı elinde dolaştırarak reklamını yapmıştı.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın