İngiliz İslam karşıtı teröristten ABD’li teröriste bağlılık mektubu

PRC_82784738

36 yaşındaki David Parnham, İngiltere’nin dört bir yanındaki Müslümanlara nefret dolu mektuplar gönderdi. Bu da Müslüman topluluklarda korku ve paranoyanın yayılması ile sonuçlandı.

Ayrıca, Haziran 2016 ile tutuklandığı 12 Haziran 2018 tarihleri arasında Kraliçe’ye ve Theresa May’e de yüzlerce nefret içerikli mektup gönderdi .

Parnham Aralık 2016’da Güney Carolina’nın Charleston kentinde dokuz siyahiyi öldüren beyaz üstünlükçü Dylann Roof’a övgü dolu mektup yazdı. Parnham’ın DNA’sının üzerinde bulunduğu mektubun bölümleri mahkemede okundu.

Mektupta Parnham, onun gözlerini açtığını, yaptığı etnik temizlik eylemini övdüğünü ve eylemlerinin kendisini ırksal farklılık konusunda farklı hissetmesine neden olduğu için Roof’a teşekkür ettiğini söyledi.

Parnham sözlerine “Bu hayvanlardan aşırı nefret ediyorum. Camilere beyaz tozdan mektuplar gönderdim, bu yüzden Meclis’i kapatmaları gerekti. ‘Bu sadece size ne kadar karşılık verdiğimi gösteriyor.” diyerek ekledi.

Ayrıca Roof ile “etnik temizlikte” olabilecek her şeyi yapabileceğini ve öldürmenin “onun ilgisini uyandırdığını” söyledi.

Parnham ayrıca mektupta, bir arkadaşını içkisine çamaşır suyu koyarak öldürmeye çalıştığını iddia etti ve ölüm cezası verilirse “bir şeyler yapması gerekebileceğini” söyledi.

Parnham, Müslüman milletvekillerine de mektup gönderdi. Verilen emirlerin bu yıl 3 Nisan’da gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak o gün olaysız geçti.

Benzer gönderiler