İşgalci İsrail askerleri, Filistinli çocukları kafese atıyor

filistin3-540x450 (1)

İşgalci İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik zulmü bitmek bilmiyor. Filistinli yayın organı Fajer TV, sosyal medya hesabından gözaltındaki çocuk Filistinlilerin görüntülerini paylaştı.

Filistin halkının Kudüs mücadelesi, Gazze ve Batı Şeria sokaklarında devam ediyor. İşgalci İsrail askerlerinin silahlarına karşı taş ve sopalarla karşılık veren Müslüman halk, kendilerini Siyonist rejimin sınır tanımaz saldırılarına karşı korumaya çalışıyor.

Siyonist İsrail askerleri Filistinli göstericileri acımasızca, yaşlarına bakmaksızın sokaklardan toplayarak hücrelere dolduruyor. İşgalci İsrail’in bu konudaki umursamaz tavrı, çocuk, kadın, erkek demeksizin herkesi acımasızca tutuklamasına neden oluyor.

Bu tutuklamaların da en çok olduğu yerlerden biri de El Halil’de bulunan Şüheda caddesi kontrol noktası. İsrailli askerlerin tutuklama görüntüleri çokça görüldü, paylaşıldı. Ancak ilk kez bir hücre içerisinde tutulma görüntüleri paylaşıldı.

Batı Şeria’nın El Halil bölgesinde faaliyet gösteren Fajer TV isimli bir Filistinli basın organı, Filistinli gençlerin tutuklu halde bulundukları fotoğrafları paylaştı. Filistinli İnsan Hakları aktivisti Issa Amro da Şüheda Caddesinde bulunan kontrol noktasındaki hücreden fotoğraf paylaştı. Amro, işgalci İsrail askerlerinin elleri bağlı, gözleri kapalı Filistinlilerin başında nöbet tuttuğunu ve saatlerce hücrede kapalı olarak bekletiliğini sosyal medya hesabından dile getirdi. Filistin’de cuma gününden bu yana devam eden direnişte, bilanço giderek ağırlaşıyor.

Kudüs’ün ABD tarafından işgalci İsrail’e peşkeş çekilmesinin ardından çıkan olaylarda yaralı sayısı 400’ü aştı. Filistin Kızılay Derneği, 58 yaralının tedavi edildiğini, diğerlerinin ise tedavisinin sürdüğünü bildirirken 4 kişinin de yapılan müdahalelerde hayatını kaybettiği açıklandı.

Benzer gönderiler