İtalyan mafyasından halka koronavirüs yardımı

30

 

Koronavirüs salgınının etkilerinin ciddi olarak hissedildiği İtalya’da, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için mafya devreye girdi. İtalyan mafyası üyeleri ihtiyaç sahibi kişileri tek tek tespit ederek, yardımda bulunuyor.

İtalya’da koronavirüs (Covid-19) can almaya devam ederken; yaşanan ekonomik kriz nedeniyle parası tükenen aileler için mafya devreye girdi. İtalyan mafyası üyeleri parası biten kişileri tek tek tespit ederek, gıda ve para yardımında bulundu.

Koronavirüs (Covid-19) İtalya´da can almaya devam ederken, ülke ekonomisinin oldukça kötüye gitmesi ülkedeki mafyayı harekete geçirdi. İtalya´daki mafyalar, ülkenin Campania, Calabria, Sicilya ve Pugliya gibi maddi olarak iyi durumda olmayan bölgelerde yaşayan insanlara yiyecek yardımı yapmaya başladı. Durumun ardından İtalyan siyasiler hükümeti uyararak ” Daha iyi bir tedbir alınmazsa mafya yönetimi ele geçirecek” denildi.

‘MAFYALAR HALKIN KONTROLÜNÜ ELE GEÇİREBİLİR’

Calabria bölgesindeki Catanzaro Savcılığı´ndan Nicola Gratteri, “Bir aydan fazla süredir kafeler, dükkanlar, restoranlar kapalı durumda. Milyonlarca insan bir aydan fazla süredir gelir elde etmiyor ve ne zaman tekrar çalışmaya başlayabilirler bilmiyorlar. Eğer hükümet devreye  girmezse, mafyalar insanlara sağladıkları hizmet ile halkın kontrolünü ele geçirebilecek” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin