Kocasının işkencesiyle ayağını kaybeden hamile kadın karnındaki bebeğinden de oldu

222

Gaziantep’te kocasından gördüğü işkence nedeniyle ayağından olan Çağlar Âşık’ın yaşadığı acı bununla da sınırlı kalmadı. Hamile olan Çağlar Âşık bebeğini de kaybetti. Acılı anne evladını ilk ve maalesef son kez kucakladı.

Gaziantep’te kocası tarafından gece yarısında yatağından kaldırılarak, işkence yapılan ve tüfekle ayağından vurulan hamile Çağlar Âşık, 20 gün süren tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilmişti.

Yaralı ayağı kesilen acılı anne Çağlar Âşık, günler sonra yeniden çocuklarına kavuşmuştu. Yaklaşık 5 aylık hamile olan Çağlar Âşık’ın, yaşadığı olaylar nedeniyle çocuğunu da kaybetme riski bulunuyordu. 3 çocuk annesi Âşık, doktorların aldığı karar ile ayağından sonra karnındaki bebeği de kaybetti. Çocukları ile yeni bir hayatın umuduyla yaşama yeniden sarılan anne, doktorların bebeğinin ağır derecede engelli olacağını belirtmesi üzerine ikinci bir acıyı yaşadı. Hiç görmediği çocuğu ile birlikte yeni bir yaşamın hayalini kuran anne, 5 aylık hamileliğin ardından Mustafa ismini vermek istediği bebeğine veda etti.

İlk ve son kez kucağına aldı

Çağlar Âşık, cinsiyeti erkek olduğu belirlenen bebeğini ilk ve son kez kucağını almak istediğini söyledi. Âşık’ın bu isteği Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesindeki doktorlar tarafından yerine getirilerek, acılı anne ilk ve son kez kucağına aldı. Annenin bir süre bebeğinin sevmesinin ardından görevliler tarafından tekerlekli sandalyeye konulan bebek, hastane morguna götürüldü.

Gözyaşlarını tutamadı

Ölen bebeği nedeniyle gözyaşlarını tutamayan Çağlar Âşık, “Hadi ben kötüydüm, bu yavrunun, diğer çocukların ne günahı vardı. Bunlara nasıl kıyabildi. Ben ona ne yaptım. Hadi ben yaptım, bebeğim ne yaptı” dedi.

Bebeğin engelli olmasının sebebi

Çağlar Âşık, çocuğun engelli olmasındaki sebepler ile ilgili “Doktorlar çocuğun bu duruma gelmesinin birçok sebebi olabileceğini’ söyledi. Kan kaybetmiş olmam, yaşadığım büyük travma ve korku ya da ilaçlardan olabilirmiş. Bebeğimi doğurmak istiyordum” diye konuştu.

Cezaevindeki kocasından boşanmak istiyor

Acılı kadın, cani olarak nitelediği kocası M.A.A’ya beddualar yağdırarak, cezaevinden çıkarılmamasını istedi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kendisine yönlendirdiği avukat ile görüşerek, kocasından boşanacağını da belirten Âşık, “Artık onun soyadını bile taşımak istemiyorum. Her şeyi unutmak, geçmişe dönük hiç bir şey hatırlamak istemiyorum. Zaten ömür boyu taşıyacağım bir iz bıraktı. Ayağımın acısını halen yaşıyorum. Kızlarım ve oğlumun velayetini de alacağım” şeklinde konuştu.

Bebek defin edildi

Bebeğin cenazesi ise Sönmez ailesi tarafından hastaneden alınarak Akkent Mezarlığı’nda toprağa verildi. İyileştikten sonra bebeğinin mezarını ziyaret etmek istediğini söyleyen Çağlar Âşık, ziyarete diğer çocuklarını da götüreceğini ifade etti. Artık çocuklarının her şeyi bilmesini istediğini anlatan acılı anne, çocuklarına kocasının soyadını da vermek istemediğini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin