Özel Haber: CHP Hollanda’dan Kati Piri ve Barbaros Şansal’lı Cumhuriyet Bayramı kutlaması!

kati pirir

CHP, “B.kunda boğul Türkiye” sözleriyle büyük tepki çeken Barbaros Şansal ile Hollanda’da Cumhuriyet Bayramını kutladı. CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin de katıldığı etkinliğin bir diğer konuğu da PKK ya verdiği destekle bilinen AB Türkiye raportörü Kati Piri oldu.

Barbaros Şansal, KKTC’de yaşarken çekmiş olduğu video ile Türkiye’ye hakaret etmiş, gözaltına alınarak yargılanmıştı. Şansal hakkında “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni alenen aşağılama” suçundan kesinleşmiş 6 ay 20 gün hapis cezası verilmişti. Şansal cezasının ertelenmesi sonrasında Belçika’ya yerleşmişti. CHP’nin “Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılama” suçundan mahkûm olmuş Şansal’ı ağırlaması sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

CHP’nin Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamak için davet ettiği diğer isimse en az Barbaros Şansal kadar utanç verici. Her fırsatta PKK’ya verdiği destekle bilinen Türkiye düşmanı: Kati Piri.

Kati Piri geçtiğimiz yılda Cumhuriyet bayramı kutlamalarında CHP tarafından ağırlanmıştı. CHP’lilerle halay çeken Kati Piri oldukça mutlu görünüyordu.

Benzer gönderiler