Özel Haber: “Demokratlar iblislerle işbirliği içinde ve Trump’a büyü yapıyor”

1_HNnL_5iaPfPQUWkMDD677Q

ABD Başkanı Trump’ı “kutsayan” Evanjelik vaizlerden Paula White son açıklamalarıyla tekrar dünya kamuoyunun gündemine geldi. 2002 yılından bu yana Trump’la çalışan White, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray Kamu İrtibat Ofisi Yetkilisi olarak atanmıştı. White’ın son açıklamalarını haberleştiren Newsweek dergisinin haberini sizin için tercüme ettik:

Newsweek’te yer alan haber:

ABD Başkanı Donald Trump’ın maneviyat danışmanı Paula White, Başkan’ın rakiplerinin iblislerle işbirliği yaptığını ve büyücülükle uğraştığını söyledi. Trump’ın hâmiliğini yaptığı “İnanç ve Fırsat Girişimi”ne liderlik edecek olan White, Başkan’ın rakiplerine karşı bir dua halkası başlattı.

Diğer Hristiyan cemaat liderleriyle birlikte “Tek Ses Dua Hareketi”ni oluşturan White, oluşumu Trump’a dua ederek başlattı: “Efendimiz; senden, Başkan’ımızı, Efesliler 6:12’de söylendiği üzere, düşmanın bütün tuzaklarından, bütün düzeneklerinden kurtarmanı istiyoruz. Başkan’ın karşısında yer alan bütün kişiler ve oluşumlar ifşa edilecek ve bunların icabına bakılacak ve bunlar İsa’nın asil kanı tarafından alt edilecektir.”

“Leviathan’ın [İncil’de geçen su altı canavarı. Cehennem’in bekçisi olarak da geçer] ruhu olsun, Jezebel’in [Tevrat ve İncil’de geçen en kötü en günahkar kadın], Abaddon’un [İbranice Şeytan] ruhu olsun, Belial’ın [İncil’e göre Şeytan’ın komutanlarından] ruhu olsun… Biz sihirle ve büyüyle iş yapan; gizli, örtülü şeylerle iş yapan; aldatmacayla iş yapan kudretlilere, bilhassa Jezebel’e karşı çıkıyoruz. Biz bunlara senin kelamına göre karşı çıkıyoruz.”

Paula White sözlerine şunları ekledi: “İnananlar biliyorlar ki Trump ve Hristiyan destekçileri canlı kanlı şeylerle değil, prensliklerle, güçlerle, karanlığın bu çağdaki yöneticileriyle, cennet bahçesi yerlerde şerri misafir edenlerle mücadele ediyor.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın