Scroll Top

İslam düşmanlarının gücü kadınlara yetiyor

muslim-woman-attacked2

Batı dünyasında yükselen İslam karşıtlığı ve Müslüman düşmanlığı, saldırı haberlerini de beraberinde getiriyor. Bu saldırıların ortak özelliklerinden biri Müslüman kadınlara saldırmak. Dün Berlin’de 17 Yaşındaki Müslüman kadının uğradığı fiziksel şiddetin haberini vermiştik. Bugün benzer bir saldırı haberi ABD’den geldi.

ABD’nin Milwaukee kentinde Müslüman bir kadın, mescitten çıkıp eve doğru yürürken saldırıya uğradı.

Geçtiğimiz Pazartesi sabahı gerçekleşen saldırı hakkında Milwaukee polisinin soruşturma başlattığı bildirildi. Saldırıya uğrayan kadın, “Kendi kendime bugün muhakkak öleceğim dedim. Saldırgan arabadan indi ve bana yanına gelmemi söyledi.” dedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen mağdur kadın, arabanın yanına yanaştığını belirterek, “Saldırgan, arabadan yanıma geldi. İstediği tek bir şey vardı: başımdaki örtüyü çıkarmak. Benden başörtümü çıkarmamı istedi. Örtümü çıkarmamak için saldırganla boğuşmaya başladım. Örtümü çıkarma diyerek bağırdım. Saldırgan beni yere attı ve hayvanı döver gibi dövdü.” ifadelerini kullandı. Saldırgan, kadının örtüsünü çıkarmayı başardı. Başörtüsünde Salı gününden kalma kan izleri hala duruyor. Kadın saldırganın bıçağını çıkardığını, ceketini ve kolunu kestiğini belirtti.

Milwaukee İslam Toplumu’ndan Munjed Ahmed, “Üyelerimiz için elbette endişeliyiz. İslam toplumu olarak biz, topluluğumuzun her zaman güvenli olduğundan emin olmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı. Ayrıca üyeler, İslam Merkezi’nin civarındaki sokaklarda güvenlik için devriye olup olmaması gerektiğini tartışacak. Topluluk, yaşanan olayın bir “nefret suçu” olduğuna inanıyor. Ahmed, “Hiçbir şey çalınmamış. Hırsızlık olmamış. Kadının değerli eşyaları alınmamış. Bu eylemin düşünebileceğimiz tek saiki -çünkü kadının sahip olduğu her şey yanında ve bu saldırgan doğrudan kadının örtüsüne saldırdı- bir nefret suçu olması.” ifadelerini kullandı.

Benzer gönderiler