Yekvücut nedir?

“Akıl ve vicdan sahiplerinin dikkatine yekvücut.com yayında.” 4 Nisan 2017’de başlayan yolculuğumuza sizlerin bize verdiği destekle, “Yekvücut” olarak ve giderek büyüyerek devam ediyoruz. Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği’nin bir projesi olan Yekvücut’un kurulma amacı  “Türkiye’nin haklı mücadelesinde yer almak”.

Biliyoruz ki, Türkiye hem içeride hem de dışarıda kabuğunu hızla kırıyor. İçeride kendini milletin efendisi olarak gören bürokratik oligarşinin tahakkümü kırılırken, dışarıda da bu bürokratik oligarşinin hizmet ettiği uluslararası güç odakları ile mücadele devam ediyor. Bu mücadelede kendimize güvenmek, yaşananların arka planını görmek, kendi duruşumuzu ortaya koymak, mücadelemize engel olmak için Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösterenlerin gerçek yüzünü ortaya çıkarmayı kendimize görev bildik. Sitemizi de kategorilerine ayırırken bu düşüncemizden hareket ettik.

Sitemizin “takdir” sekmesinde, Türkiye’nin ekonomik, diplomatik, sağlık, eğitim gibi her alanda başarısına yer veriyoruz. Dünyaca ünlü uluslararası gazetelerin, Türkiye’nin başarılarını anlattığı makalelerini ve haberlerini de bu sekmede sizler için derliyoruz.

“Tenkit” sekmemizde ise Türkiye’ye insan hakları dersi verenlerin, her türlü durumda “özgürlük” kavramını dilinden düşürmese de yanından bile geçemeyen devletlerin gerçek yüzünü anlatıyoruz. Batı’daki aşırı polis şiddetinden, geçim sıkıntısından protesto eden halka, sömürgenin bittiği imajını çizen ancak modern yollarla hâlâ sömürgeye devam eden, Müslümanları terörist olarak lanse eden ülkelerin tüm ihlallerini ifşa ediyoruz.

Türkiye olarak içeride ve dışarıdaki tüm engellere rağmen nasıl dünyada örnek olduğumuzun da farkındayız. Bu yüzden sitemizin “takdim” sekmesinde TRT için hazırladığımız “Doğrusu Ne?” projemizin videoları ve Yekvücut’ta hazırladığımız özel dosyalarla, yurt içinden ve yurt dışından servis ettiğimiz önemli olduğunu düşündüğümüz videoları “Akıl ve vicdan sahiplerine” sunuyoruz.

Türkiye’nin dışarıdan olduğu kadar içeriden de gelişmesini, ilerlemesini istemeyeni olduğunu biliyoruz. Gerek 15 Temmuz Darbe Girişimini gerçekleştiren FETÖ, binlerce sivilin canına kasteden PKK, DHKP-C terör örgütü, bunlara desteğini esirgemeyen HDP ve gizli ittifakı CHP’nin kirli oyunlarını “teftiş” sekmemizde okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Haberci içinde yaşadığı toplumdan taraf olmalıdır biz de onu yapıyoruz. Tarafsız gazetecilik dersi verenlerin aslında bir yalan makinesi olduğu gerçeğini unutmuyoruz. Gün geçmiyor ki muhalefet, Türkiye ya da hükümet ile alakalı yalan söylemesin. Tüm bunları biliyor ve bu yüzden her araştırmamızı, çalışmamızı ona uygun yapıyoruz. “Tekzip” sekmemizde yalanlarıyla, halkın aklıyla dalga geçenleri ifşa etmek üzere tüm doğrularını paylaşıyoruz.

Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nin her biri alanında markalaşmış projelerinin desteğini alan Yekvücut.com olarak tarafsız değil açıkça Türkiye tarafındayız. Kendi ülkelerinin güvenliği söz konusu olduğunda ellerine matkap alıp bilgisayarlarını parçaladığını, Türkiye’ye “demokrasi ve insan hakları” bahanesiyle parmak sallayanların nasıl Hitler rejimine rahmet okuttuklarını da biliyoruz. Yekvücut olarak Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği’nin diğer projeleriyle eşgüdümlü olarak bu gerçekleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bunun için pergelimizin bir ucunu daima Türkiye’de tutarak ülkemizde ve dünyada yaşananları ince bir işçilikle tarayıp okuyucularımızın takdirine sunuyoruz. Bugüne kadar referans gösterilen dosyalarımızın yanına aynı ciddiyetle yenilerini eklemeye kararlıyız.

Mücadelemize destek vermeye devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.