İbrahim Tatlıses: “Benim Irak referandumunda ne işim var?”

439

Kuzey Irak’ta yapılan referandum oylamasının ardından sosyal medyada referanduma dair çok sayıda yalan görsel dolaşıma sokuldu. Bu yalanlarla amaç IBKY’nin gerçekleştirdiği hukuk dışı referanduma meşruiyet kazandırmaktı.

Bu fotoğraflarda bir tanesi de İbrahim Tatlıses’in Mesut Barzani yönetiminin gerçekleştirdiği referandumda oy kullanırken çekilmiş bir resmiydi.

İbrahim Tatlıses, Instagram hesabı üzerinden bu resmin yalan olduğunu ve 16 Nisan referandumunda çekilen resminin değiştirildiğini açıkladı.

“Ne yapmak istediğinizi anlamış değilim.”

“Akıl var, mantık var; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak benim Irak Referandumunda ne işim var.” diyen Tatlıses, fotoğrafın orijinaliyle birlikte yaptığı paylaşımda şu açıklamalarda bulundu:

“Ben doğruları kanıtlamaktan bıktım, bazı boş insanlar photoshop yapıp, insanları kandırmaktan, bana saldırmaktan bıkmadı. Güzel kardeşlerim bilin istedim; 16 Nisan Anayasa Referandumunda oy kullanırken paylaştığım fotoğrafa, bazı kendini bilmezler photoshop yapıp Irak Referandumu’nda oy kullanmışım gibi göstermiş. Akıl var, mantık var; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak benim Irak Referandumunda ne işim var…!!! Yalan, dolan bile bir zeka gerektiriyor işte, yazık!!! Arkadaşlar ben tam birbuçuk senedir İzmirdeyim bunu herkes biliyor ne yapmak istediğinizi de anlamış DEĞİLİM.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin