FETÖ firarisi Tuncay Opçin’in örgütteki kod adı belli oldu: Zeyd

tuncay-opçin

FETÖ firarisi Tuncay Opçin “Zeyd” kod adlı “askerî mahrem imamı” çıktı.

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, darbeci albayın itiraflarını köşesine taşıdı. FETÖ’cü olduğunu kabul eden eski Çanakkale Boğaz Komutanlığı Kurmay Başkanı Mahmut Kemal Alhan, bağlı bulunduğu mahrem imamın Tuncay Opçin olduğunu kaydetti.

15 Temmuz’dan bir gün önce sosyal medya hesabından “Yatakta basıp şafakta asacaklar.” paylaşımı yaparak subliminal darbe mesajı veren Opçin’in örgütteki kod adının “Zeyd” olduğu öğrenildi.

Nedim Şener’in Kod adı “Zeyd” başlıklı köşe yazısının ilgili bölümü:

1994 yılında Harp Okulu’ndan mezun olan Alhan savcılıkla şok edici şu bilgileri paylaştı:

“Mezun olmadan 2-3 gün önce ‘Zeyd’ kod adlı Tuncay Opçin bir sonraki hafta Fetullah Gülen’in bizzat bizim teğmen rütbelerimizi takacağını, geleceğimiz gün üniformalarımızı da yanımızda getirmemizi istedi. Belirtilen tarihte Altunizade’de bulunan özel bir okula götürüldük. Burada bir odada üstümüzü değiştirdik sonra binanın beşinci katına çıkarıldık.

Girdiğimiz oda büyük bir odaydı, içeride hatırladığım kadarıyla Fetullah Gülen, ‘Zeyd’ kod adlı Tuncay Opçin, daha önce görmediğim 3-4 kişi, ben, Cevdet Halaç, Süleyman Çelik ve Alim Akpınar tek sıra halinde dizildik. Fetullah Gülen her birimize tek tek rütbelerimizi taktı sonra da dua etti. Tuncay Opçin bize, “Size bir isim bulalım, böylesi daha güvenli olur.” diyerek bana ismimin “Cem” olmasını söyledi. Ancak ben modern bir isim istedim. O zaman bana “Senin adın Kaan olsun.’ dedi.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın