Scroll Top

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi ziyaret eden Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile İstanbul’da bir araya geldi.

İki lider, ilişkilerde son dönemde kaydedilen ilerlemeden duydukları memnuniyeti ifade ederken, iki ülke arasındaki kapsamlı ekonomik ortaklık anlaşmasının faydalarını ele aldı.

Görüşmede, ekonomi, ileri teknoloji, yenilenebilir enerji, ulaşım ve lojistik gibi alanlardaki iş birliğinin geliştirilmesinin yolları da tartışıldı.

Bölgesel ve uluslararası durumun da ele alındığı görüşmede, istikrar ve iş birliğini ilerletmenin, sürdürülebilir kalkınmayı desteklemenin önemi yinelendi.

Sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan, yerli otomobil TOGG’un direksiyonuna geçerek, Erdoğan ile birlikte otomobili inceledi.

Başkan Erdoğan BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed el Nahyan ile görüştü

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan, görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından Türkçe paylaşım yaptı:

“İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekten memnuniyet duydum. İki ülkenin stratejik ilişkilerini güçlendirme, ekonomik ortaklıklarını ilerletmeyi görüştük. BAE, bölgede ve dünyada barış, refaha destek için dostlarıyla işbirliğini derinleştirmeye özen göstermekte.”

İkili görüşme basına kapalı yapıldı.