Scroll Top

Bir yandan çobanlık yapıp diğer yandan doktor olmak isteyen gence Emine Erdoğan’dan bilgisayar hediyesi

Screenshot_2

Antalya’nın Akseki ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Emine Betül Küçükakça, bir yandan geçimlerini sağladıkları hayvanları ile ilgilenirken diğer yandan doktor olma hayali için ders çalışıyor.

Hayvanlarını güderken ders çalıştığını, bazen yağmurdan dolayı ders kitaplarının ıslandığını söyleyen Küçükakça’ya Emine Erdoğan bilgisayar hediye etti.

Bilgisayar sayesinde artık internete erişebilecek olan ve kitaplarının ıslanma derdi de biten Emine, kucağına aldığı hediyesiyle sevinç yaşadı.

Küçük Emine de Emine Erdoğan’a hediyesi için teşekkür ederek, bilgisayarı, eğitim hayatı için en iyi şekilde kullanıp, hakkını vereceğinin sözünü verdi.

Emine Erdoğan, bilgisayar hediyesinin yanında küçük Emine’ye bir de mektup gönderdi. Emine Erdoğan’ın gönderdiği mektupta, “Kıymetli kızım, adaşım Emine. Bu küçük hediyemizle çok sevdiğin derslerine inşallah kaldığın yerden devam edeceksin. Pırıl pırıl gözlerinle baktığın geleceğe, koyduğun güzel hedeflere ulaşacağından eminim. Doktor olduğun gün hepimiz seni alkışlıyor olacağız. Çok sevdiğin kitaplarına sarılmaktan, daima okumaktan asla vazgeçme. Çünkü gerçek güç, bilgiden gelen güçtür ve bu gücü kimse senden alamaz. Hayat yolunun sana sunacaklarına hep bu güçle cevap ver. Bu güzel ülke, sizlerin çalışmasına ve azmine emanet. Senin bu emaneti sırtlayıp, en ileriye götürmede üstün çaba sarf edenlerden olacağını biliyorum. Rabbim yolunu açık eylesin. Gözlerinden öpüyor, seni sevgiyle kucaklıyorum.” ifadelerine yer verildi.

Benzer gönderiler