Scroll Top

İngiltere Büyükelçisi’nden Türkiye’ye koronavirüs ile mücadele övgüsü

dominick-chilcott

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, İngiliz turistlerin Türkiye’de tatil yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Şu ana kadar hiçbir İngiliz turistten şikayet almadık. Türkiye’de verilen hizmetin kalitesi çok yüksek” dedi.

Büyükelçi Chilcott, “İngiltere, virüsü kontrol altına alan güvenli ülkelere İngiliz turistlerin seyahat edebileceğine dair karar aldı. Türkiye de bu ülkelerden bir tanesi. Yani Türkiye, gidilebilecek yeşil ülkelerden biri.”

İngiliz Büyükelçi, karantina uygulamalarını da gözden geçirdiklerini, ilk grupta yer alan Türkiye’ye seyahat edecek İngiliz turistlerin tatilden dönünce karantinaya alınmayacağını bildirdi.

İngilizlerin Türkiye’ye gelmeleri için kapıların açık olduğunu vurgulayan Chilcott, “İngiltere’den 15 Temmuz’da uçuşlar başlamıştı. Antalya ve Muğla Dalaman’a yoğun şekilde geliyorlar. İngiliz turistler Türkiye’de tatil yapmaktan mutlu. Şu ana kadar hiçbir İngiliz turistten şikayet almadık. Türkiye’de turizm sektöründe verilen hizmet kalitesi çok yüksek. Bir haftada, birkaç bin İngiliz geldi.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye koronavirüsle mücadelede övgü

Chilcott, İngiltere ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu G20 ülkelerinin, fakir ülkelere tedavi, aşı ve sağlık imkanları konusunda yardımcı olması gerektiğini belirterek, “Türkiye bu süreçte birçok ülkeye yardım etti. Pandemi döneminde Türkiye salgınla mücadele ederken İngiltere’ye de tıbbi malzeme yardımı gönderdiği için müteşekkiriz.” diye konuştu.

Benzer gönderiler