Türkiye’den Avrupa’ya ihracat başarısı

Screenshot_1

Daha önce hava limanları, metrolar gibi insanların kalabalık olduğu kapalı yerlerde kullanılmak üzere “maskematik” cihazları üretip kullanıma sunan Elektral AŞ, şimdi de salgınla mücadele çözümlerine termal tarayıcılı dedektörü ekledi.

Kovid-19 ile mücadele kapsamında 2 ürün ürettiklerini ifade eden Dinçsoy, “Bu ürünler Türkiye’de ilk defa üretilmiş ürünlerdir.” dedi.

Dedektörün kişilerin ateşini ölçtüğünü, belirlenen sınırı aşanlar için alarm ürettiği, geçiş yapan kişi sayısını takip edip kaydettiğini anlatan Dinçsoy, cihazın röle çıkışı aracılığıyla turnike geçişi ya da fotoselli kapıyı kontrol edebildiğini söyledi. Dinçsoy, mıknatıslı termal tarayıcılı modüllerin aynı zamanda kapı tipi metal dedektörler üzerine yerleştirilerek kolayca kullanılabildiğini kaydetti.

Yaklaşık 60 ülkeye kapı tipi metal dedektörler ihraç eden şirket, 2 farklı modeline termal tarayıcılı dedektörleri entegre etti ve üretime başladı.

Elektral AŞ, termal tarayıcılı dedektörleri kısa sürede başta İspanya, İtalya, Almanya ve Romanya olmak üzere birçok ülkeye ihraç etmeyi başardı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın