Eskişehir’de FETÖ’nün himmet toplayıcıları adım adım takip edildi

abdülkadir-maden-himmet

Eczacı, kuyumcu kılığına bürünerek kapı kapı dolaşan FETÖ’nün himmet toplayıcıları, örgütü finansal açıdan ayakta tutmaya çalışıyor.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipler, himmet toplayan örgüt elemanlarını adım adım takip etti. Eczacı ve kuyumcu gibi kapı kapı dolaşan şüphelilerin himmet toplarken not alması dikkat çekti. Şüphelilerin ayrıca telefon kayıtları da deşifre oldu.

Tapelere göre şüphelilerin öncelikle gidecekleri adresleri tek tek aradığı, ertesi gün esnafı dolaşarak himmet paralarını topladığı öğrenildi.

Örgüt elemanlarının himmet görüşmeleri

Ahmet Çağlar: Abilerden aylık bir şeyler alıyorsunuz ya. Bunlarla ilgili benimle gündüz muhakkak görüşmen lazım.

Fatih Gürbüz: Bu Erol abiden aldın mı sen şeyi? O bir 20 vardı ya rakam. Bir de Alaattin abiyi ara sen. Bu ay vereceklerle alakalı onlar. 20 bin vardı ya onunla alakalı da Erkan abiyi ara. “Çok sıkıştık şu an, ne yaptınız abi?” diye bir sorun. Bu Nurullah abiyle Mesut abinin bu aykini biz aldık mı?

Ahmet Çağlar: Yoo daha bu aykine dokunmadık.

Fatih Gürbüz: Abi ekim ayını da baya bir sıkıntı var da sizden ekimi de talep etsek iyi olmaz mı? Sıkıntı var da çözmemiz lazım. Bayram öncesi yurt dışını çözmemiz lazım. Yemen ve Moskova kuryeleri Eskişehir’de

F. Gürbüz: Abi saat 08.00’de Hamit abinin orada ekip olacak. Okan B: Tamam. Gürbüz: Moskova şeyi geldi şimdi, onun için borç arıyoz abi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın