Scroll Top

İsrail meclisi, Filistinli mahkûmlara “köpek” diyen ırkçının korumalarını arttırdı

Oren-Hazan1-e1448585265637

İsrail meclisi Knesset Koruma Biriminin, İsrail cezaevindeki Filistinli tutukluların ailelerine ırkçı saldırıda bulunan Likud Partisi Milletvekili Oren Hazan’a takviye koruma sağlanması kararı aldığı bildirildi. Jerusalem Post gazetesinin Knesset’te görevli ismi açıklanmayan bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, Filistinli tutukluların ailelerini taşıyan otobüsü durdurarak, Filistinli mahkûmların annelerine “sizin oğlunuz bir köpek” diyerek hakaret eden Hazan’a takviye koruma sağlanması kararı alındı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisine mensup Milletvekili Hazan, 25 Aralık’ta Gazze’den gelerek İsrail’in Nefha Cezaevindeki yakınlarını ziyaret etmek isteyen Filistinli ailelerinin bulunduğu otobüsü zor kullanarak durdurmuş, aracın içine girerek tutuklu yakınlarına küfür ve hakaret içerikli sözler söylemişti.

Milletvekili seçilmeden önce Bulgaristan’da fuhuş ve uyuşturucu ticaretine aracılık eden Hazan’ın faşist şovu böylece Knesset tarafından tasdik edilmiş oldu.

Tutuklu yakınları da bu duruma tepki göstermişti. İsrail makamları, Uluslararası Kızılhaç Komitesi ile koordinasyon halinde sınırlı sayıda Filistinlinin, İsrail hapishanelerindeki yakınlarını görmelerine izin veriyor.

Benzer gönderiler