Diyanet FETÖ’nün cezaevlerini zehirlemesine müsaade etmeyecek

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülere yönelik din eğitimi ve öğretimine devam ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, cezaevlerinde dini istismar eden yapılara yönelik verilen eğitim çalışmalarının detaylarını paylaştı.

FETÖ’cülere seminer yok

Cezaevlerinde din eğitimi ve öğretiminin bir arada yürüdüğüne işaret eden Albayrak, “Vaizlerimiz Kur’an-ı Kerim, İslam dini itikat, ibadet, siyer ve ahlak alanındaki bilgileri öğrenmek isteyenlere yardımcı oluyor.” dedi.

Albayrak, Adalet Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan protokol çerçevesinde eğitimlerin yapıldığını anımsatarak, şunları söyledi: “Vaizlerimiz cezaevlerinde derslikler oluşturuyor. Cezaevleri müdürleri duyuru yapıyorlar. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra cezaevlerindeki insanların dini istismar eden yapılara karşı dikkatini çekmek için ‘din istismarı’ konulu seminerleri ve konferansları düzenledik. FETÖ’den dolayı tutuklu olan kişiler seminer verilen mahkumlar arasında yok.”

100 bin kişi faydalandı

Cezaevlerine FETÖ ve DEAŞ tehlikesini anlatan kitaplar gönderdiklerinin altını çizen Albayrak, “Bunun yanı sıra dini istismar eden yapıların fikirleri, özellikleri, ayet ve hadisleri nasıl istismar ettiklerini uzun uzadıya anlattık. Bu seminerler 100 bin aşkın kişiye verildi” ifadelerini kullandı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın