Türkiye’nin Koronavirüs ile mücadele başarısı dünyaya anlatılacak

kdk-nedir-kamu-denetciligi-kurumunun-gorevleri-nelerdir-h1573544286-54e378

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelesindeki başarısını yabancı kamuoyuna anlatan; sağlık tedbirleri, idari ve ekonomik tedbirleri anlatan “Türkiye’nin Koronavirüs Hastalığıyla Mücadelesi” başlıklı rapor hazırladı.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türkiye’nin 125 ülkeye çeşitli sağlık malzemeleri gönderdiğini hatırlatarak, bunun hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde yöneticilerin hem de doktorların süreci başarılı şekilde idare etmesinin bir sonucu olduğunu anlattı.

Şeref Malkoç, raporun “Salgınla Mücadelede Sağlık Alanında Yapılan İşlemler”, “Salgınla Mücadelede Alınan İdari Tedbirler”, “Ekonomik Alanda Alınan Tedbirler”, “Genel Değerlendirme ve Öneriler” başlıklı 4 bölümden oluştuğunu aktararak, “Türkiye’nin bu alandaki yapmış olduğu çalışmaları dünya ile mukayese ederek ortaya koyduk. Türkiye burada açık ara önde çıkıyor. Özellikle vaka oranları ve ölüm oranlarını orantıladığımızda dünyanın en iyi ülkelerinden biri oluyoruz. Türkiye’de bulunan yabancı büyükelçilere, dünyada sağlıkla ilgilenen tüm kurumlara ve dünya ombudsmanlarına Türkiye’de koronavirüs hastalığıyla yapılan mücadeleyi göndereceğiz. Çünkü bu bir tecrübedir. Türkiye’nin tecrübesini hem onlara tanıtmış, anlatmış olacağız. Başka ülkelerde benzer, rahatsızlıklar, hastalıklar ortaya çıktığında Türkiye’nin uygulamaları onlar için bir rehber, harita olacak.”” dedi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın