44 kişiyi katleden FETÖ’cü haine mektupla yeni talimat ulaştırıldı

hüseyin türk

15 Temmuz gecesi gasbettiği F-16 uçağıyla 44 özel harekât polisini şehit eden asker kılıklı teröriste verilen mektupta “Size daha büyük görevler verilecek, asıl zorlu sınav o zaman başlayacak.” ifadeleri yer aldı.

Bir mektup yırttığı görüldü

Örgüt içinde geleceğin Hava Kuvvetleri Komutanı olarak lanse edilen ve “mahrem imam” olduğu tespit edilen Hüseyin Türk, Sincan F Tipi Cezaevi’nde 22 Şubat 2018’de bir görüş yaptı. Görüş sonrası odasına gelen Türk’ün dosyasından çıkardığı bir notu parçalara ayırarak çöp kutusuna attığı görüldü.

Mektubu kimin yazdığını söylemedi

Bunun üzerine infaz koruma memurları çöp kutusundan topladıkları kâğıt parçalarını bantla bir araya getirdi. Notun örgütsel mesajlar içerdiğinin görülmesi üzerine Türk’e notun kime ait olduğu soruldu. Türk kendini, “Bana ait değil. Oda değişikliğinden sonra Kur’an içinde buldum, okudum, dosyalarımın arasına koydum. Disiplin cezası almamak için yırtıp çöpe attım. Kime ait olduğunu bilmiyorum.” sözleriyle savundu.

FETÖ’cü eski pilot Hüseyin Türk’ün yırttığı mektup

“Daha büyük görevler verilecek”

Notta özetle şu ifadelerin olduğu öğrenildi:

“Kardeşlerim sizlerle görev yapmak benim için büyük bir onurdur. Sizin gibi yiğitler az bulunur. Rütbelerimizi almış olabilirler, olsun aldırmıyorum. Allah hepimizi kardeşliğe terfi ettirdi, bundan büyük rütbe mi olur. Buraların bize Allah’ın lütfu olduğunu bilmek insana çok daha fazla güç veriyor. Bu günler Allah’ın izni ve inayetiyle elbet bir gün bitecek ve belki daha büyük görevler verilecek, belki asıl zorlu sınav o zaman başlayacak. Dualarınızda kardeşinizi de unutmayın. Sizi çok seven abiniz.”

44 kişiyi şehit etmişti

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’ndeki olaylara ilişkin davanın sanıkları arasında yer alan Hüseyin Türk’ün 16 Temmuz 2016’da 03.24 ve 03.25’te “Aslan 6” kodunu kullanan F-16 uçağı ile TBMM’ye 2 bomba atarak 32 kişiyi yaraladığı “Aslan 3” kodunu kullanan F-16 uçağı pilotu Uğur Uzunoğlu ile bir adet GBU-10 bombasını Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekât Daire Başkanlığına attığı ve 44 kişiyi şehit edip 36 kişiyi yaraladığı belirtildi. Türk’ün aynı gün 4 bomba atarak TÜRKSAT tesislerinde hasar oluşmasına neden olduğu da kaydedildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın